Červenka opět ukázal svoji důležitost pro tým v úterní dohrávce 37. kola s Hradcem Králové, když se na výhře 2:0 podílel gólem a asistencí. „Bylo to strašně důležité utkání. Tím, jak ztrácíme body venku, tak zaplaťpánbůh, že je děláme doma. Potřebujeme je, abychom byli do šesti. Musíme se koukat i dolů, ale snažíme se pořád bodovat. A je dobré, že doma získáváme tři," řekl Červenka novinářům. Jeho tým deset kol před koncem základní části ztrácí ze sedmé příčky na šestou Olomouc i pátou Mladou Boleslav čtyři body.

Zatímco v domácím prostředí jsou Piráti druhým nejlepším týmem soutěže, venku jsou úplně nejhorší. „Nevím, čím to je. Jestli už je to i v psychice, v hlavách. Těžko říct," kroutil hlavou mistr světa z roku 2010. „My venku odehrajeme podobný zápas jako proti Hradci, ale dostaneme první gól nebo se to otočí. V Boleslavi jsme hráli docela dobře a bylo to 2:5. To je šílené," přiznal. „Doma se to zatím vždy přikloní k nám."

Třicetiletý centr si ale dobře uvědomuje, že pokud se jeho tým chce v tabulce posunout výše, potřebuje získávat body i venku. „Stoprocentně. Navíc nás čekají i těžké zápasy doma s týmy z čela. Musíme ale jít postupně a pořád bodovat. Tabulka je vyrovnaná, a když uděláš sérii dvou tří výher, tak se dá (v tabulce) hnout," uvedl Červenka.

Odchovanec pražské Slavie v dohrávce zvýšil svůj náskok v čele kanadského bodování soutěže. Aktuálně má na kontě 51 bodů za 19 branek a 32 asistencí. „Je to příjemné a hlavně je důležité, když gólem pomůžeš týmu k výhře. Kdybychom prohráli nebo bych dal gól na 5:1, tak z toho nic nemám a neřeším to. Když je vítězný, zachytal nám gólman a dobře jsme hráli dozadu, tak to těší dvojnásobně," řekl Červenka.

Největší hvězda domácí soutěže se fanouškům Pirátů představí už v pátek v domácím utkání s Vítkovicemi.