Po prvních 27 minutách se zdálo, že Piráti mají výsledek utkání s Jihlavou jasně ve své moci. Skóre otevřel Ondřej Kaše, jenž se v zápase nakonec trefil dvakrát. U prvního gólu dorážel vyraženou střelu Lukáše Květoně: „Poprvé se ke mně puk náhodně odrazil a hlavně jsem si říkal, abych trefil prázdnou bránu," popsal úvodní trefu zápasu chomutovský útočník. V úvodní třetině se k mladému střelci přidal ještě Jiří Drtina a tak po prvních dvaceti minutách byl stav 2:0.

V prostřední části hry zvýšil Ondřej Kaše  v přečíslení dva na jednoho už na tříbrankový rozdíl a zdálo se být všechno jasné. „Věděl jsem dopředu, že budu střílet. Viděl jsem najíždějícího Lukáše, ale rozhodl jsem se to vzít na sebe. V těchto situacích gólmani většinou čekají nahrávku, tak jsem to zkusil," popsal svoji povedenou trefu nad rameno jihlavského strážce svatyně hráč s číslem 95.

Co nikdo ale nečekal, stalo se téměř skutečností. Jihlava  góly exPirátů Richarda Diviše a Michala Důrase snížila na jednobrankový rozdíl a Piráty v enormním tlaku celku z Vysočiny držel nad vodou jenom Miroslav Kopřiva.

Čtvrtým zásahem v sezoně a čtvrtým gólem Pirátu v utkání s Jihlavou převážil váhy na stranu domácích Jaroslav Koma. Trefil se již po 39 sekundách poslední třetiny a začal  demolici Jihlavy. „Viděl jsem Čachotského jak vyjíždí z pásma. Měl trošku dolu hlavu, tak jsem puk zachytil bruslí. Vjel jsem do pásma, byl tam sice Růža (Vladimír Růžička ml.) a ještě „Kytka" (Lukáš Květoň) na mě řval, že jsme ve třech. Snažil jsem se vystřelit, po dorážce mi to spadlo na bekhend, ale do brány jsem to dostal až třetí dorážkou. Jenom jsem viděl, jak puk klouže  do brány," popsal důležitou  čtvrtou branku, která dostala Jihlavu do kolen, slovenský obránce.

Pak už stříleli jenom Piráti. Využili přesilové hry a skóre dvěma brankami Štěpána Hřebejka a závěrečnou trefou Bryana McGregora navýšili až na konečných 7:2.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC DUKLA JIHLAVA 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)

Branky: 6. O. Kaše, 9. Drtina, 27. O. Kaše, 41. Koma, 48. Hřebejk, 51. Hřebejk, 60. McGregor – 29. Diviš, 32. Důras. Rozhodčí: Hrubý, Wágner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 8:11, navíc Zeman, Kacetl a Seman (JH) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:27. Diváci: 2689.


Piráti Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner,  Koma, Drtina,  Rýgl, Šulák,  Toman, Tejnor, – Hovorka, Gajovský,  Hřebejk  – D. Květoň, Růžička, Sinisalo  – McGregor, Dušek, Veselý  – O. Kaše,  Kämpf,  L. Květoň.