„Byl to jeden z mých osobních cílů pro následující období, takže jsem rád, ze jsme našli společnou shodu napříč celou ligou," komentoval rozhodnutí vedení extraligové soutěže marketingový ředitel Pirátů David Dinda. Piráti loňskou sezonu na zmiňované pravidlo doplatili, když po zápase v základní části za puštění situace ohledně faulu na chomutovského hráče před inkasovanou brankou dostali finanční pokutu.

Fanoušci se tak mohou těšit na opakování sporných situací na kostce. Ale až po verdiktu rozhodčího. „Necháme na klubech, co budou pouštět. Jediné omezení bude, že nemohou pouštět situace, které posuzuje videorozhodčí. Po jeho rozhodnutí už je pak pustit mohou," vysvětlil ředitel extraligy Josef Řezníček.

Zákaz opakování sporných situací na stadionech zůstával dosud platný za účelem zabránit vypjaté atmosféře ze strany fanoušků. „Vedl k tomu strach z přerušování zápasu kvůli nepřístojnostem fanoušků nebo házení věcí na led. Myslím, že se doba posunula a ukázalo se i při některých incidentech, že kluby jsou vybavené kamerovým systémem a dokážou takové lidi odhalit, potrestat je a žádat po nich náhradu," uvedl ředitel extraligy. Pokud by k výtržnostem diváků došlo, klubům budou nadále hrozit sankce podle soutěžního a disciplinárního řádu od napomenutí, přes pokutu až po další tresty.

Povolení opakovat sporné záběry na kostce je od vedení extraligy další krok pro zatraktivnění soutěže poté, co od nové sezony zavede rozšířenější evidenci statistik. Fanoušci se mohou těšit na bilanci vyhraných vhazování, počtu střel, hitů a pobytu hráčů na ledě. Také větší využití opakovaných záběrů na stadionech může přispět k tomu, aby pro fanoušky byla účast na stadionech atraktivnější.