Piráti Chomutov – HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

První třetina se lépe vydařila domácím. I když Vítkovice měli několik šancí, nedokázali je využít, když ztroskotali na pozorném Lacovi. Piráti si vytvořili první velkou šanci ve 14 minutě, kdy unikl Vladimír Růžička a skórovat mu zabránilo až hákování. Z následného trestného střílení však už Růžička skóroval a poslal domácí do vedení. Za dvě minuty zaskočil hostující obranu Marek Tomica, který tváří v tvář gólmanovi také nezaváhal. Piráti šli poprvé do šatny za stavu 2:0.

Druhá třetina

Po návratu na led přidal po dvou minutách třetí branku domácích obránce Tomáš Kudělka. Vítkovice ale za tři minuty odpověděli, když stav zápasu zkorigoval na 3:1 David Květoň. Jenže po třech minutách Piráti opět odskočili o tři branky. Před gólmana hostí se natlačil Ivan Huml, jenže jeho bekhend si cestu do sítě nenašel. Puk se ale odrazil před Michala Poletína, který už úspěšný byl. Víc branek už ve druhé třetině diváci neviděli.

Třetí třetina

Ve třetí části se čekalo na další branku až do 51 minuty, kdy se hostů zásluhou Olesze podařilo snížit na 4:2. Piráti reagovali hned vzápětí. Zhruba po minutě se o pátou brankou postaral Jan Rutta. Vítkovice se ale nevzdali a tři minuty před koncem třetiny Hrbas za pomoci teče tvrdou ranou prostřelil Laca. Víc branek už nepadlo a tak si Piráti do tabulky připsali po výhře 5:3 další tři body.

Branky a nahrávky: 14. V. Růžička (TS), 16. Tomica (Huml, Vondrka), 22. Kudělka (V. Růžička, Sklenář), 37. Poletín (Huml, Vondrka), 52. Rutta (Tomica, Koblasa) – 25. D. Květoň (Hrbas), 51. Olesz (Vandas, E. Němec), 57. Hrbas (Szturc)

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Kudělka, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, P. Zdráhal – Kucsera, Kolouch, Vandas – Szturc, E. Němec, Tomi – Kurovský.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Gerát, Hynek

Diváci: 5 014