Na nedělní třetí duel do chomutovské Rocknet arény přišly přes čtyři tisícovky fanoušků. Viděly výhru svých barev v poměru 4:1 a také jedno milé gesto.

Takhle by měl vypadat zimák v Litvínově po rekonstrukci
Litvínovské fandy děsí rekonstrukce zimáku. Přijdou totiž o svá místa na stání

Po druhém havířovském zápase totiž byla okradena sedmnáctiletá fanynka Pirátů, jíž jeden z příznivců domácích odcizil šálu. Havířovská policie ale pracovala rychle a účinně. Výtržníka zadržela a šálu dívce vrátila.

Fanoušci na třetím finálovém zápase Chomutov versus Havířov.
PODÍVEJTE SE: Užili jste si „našlapané“ finále? Najděte se na fotkách

Náplast na nepříjemný zážitek dal sympatické fanynce i chomutovský klub, který jí v neděli prostřednictvím svého maskota Picaroona daroval novou šálu.

O tom, jak moc fanoušci chomutovským hráčům pomáhají, po utkání promluvil útočník Pirátů Patrik Kadeřávek. „Fanoušci jsou tady neskuteční. Užíváme si je celou sezonu. Nečekali jsme, že jich přijde tolik. Já tipoval tak o tisícovku méně. Strašně nám pomohli, moc jim děkujeme."

Jaromír Jágr (vlevo) a Wayne Gretzky po vítězství České republiky nad Kanadou na OH v Naganu.
KVÍZ: Poznáte hokejové hvězdy? Kdo nedá aspoň 15 z 20, ať se posype popelem

Kadeřávek věří, že společně s fantastickými diváky v zádech Chomutov dokáže postoupit do druhé nejvyšší soutěže. „Je to náš cíl. Dokázali jsme sérii otočit, ale jsme nohama pevně na zemi. Víme, co je ještě před námi. Musíme dál pracovat a jít za svým cílem."

Socialistické časopisy a noviny o sportu
KVÍZ: Stadion, Gól, Štart... Pamatujete si na tyto sportovní časopisy a noviny?

Jenže Chomutovské nečeká nic jednoduchého, Havířov je pro ně těžkým oříškem. V neděli se na ledě pořádně přiostřilo, což potvrzuje i Kadeřávek. „Bylo to mnohem těžší, než se z výsledku může zdát. Je to bitva, snaží se nás vyprovokovat, ale myslím, že jsme v hlavách silní. Zvládli jsme to výborně týmově. Hlavně defenziva, například v oslabení, ta byla výborná."

Čtvrté finále je na programu už v pondělí od 17.30 hodin. Série se hraje na čtyři vítězné zápasy.