Podkrušnohorské derby přineslo od začátku vyrovnaný boj. Oba týmy se snažily, ale žádný z nich si nedokázal vypracovat vyloženou šanci. V šesté minutě si šel sednout na trestnou lavici Petr Koblasa, ale hosté početní výhodu nevyužili. V pěti se bojovalo až do 15. Minuty, kdy šel na trestnou lavici Brett Flemming. Velkou šanci měl Viktor Hübl, ale nedal. Piráti se opět ubránili, ale pochvíli  šli do oslabení znovu. Tentokrát fauloval Ivan Huml. Verva Piráty zamkla, ale ne na dlouho. Nejblíže měl k vedoucí brance Michal Trávníček, ale chomutovský gólman byl na místě. Třetina se dohrála, aniž by se zaplněná hala dočkala gólu.

Marné čekání na gól

Druhá třetina začala ve stejném duchu, jako skončila ta první. Boj o každý kotouč a každý metr ledu. Útoky se střídali na obou stranách, ale žádná velká šance nepřicházela. Po sedmi minutách dostali Piráti šanci hrát přesilovku, když fauloval Juraj Mikúš, ale vyšli naprázdno. Obdobně ale dopadla i Verva, když musel na trestnou lavici za nesportovní chování Lukáš Vantuch. Oba týmy stále vycházely ze zabezpečené obrany, hrály opatrně a tak moc šancí k vidění nebylo. Ani druhá třetina branku nepřinesla.

Konečně góly a prodloužení

Piráti měli skvělý vstup do třetí třetiny. Neuběhla ani minuta a po pravé straně zaútočil Pavel Klhůfek. Dovezl kotouč až k levé tyči Januse a poté ho nádherně přihrál na Masiho Marjamäkiho, který už snadno dopravil kotouč do prázdné branky. Radost domácích ale netrvala dlouho. Po čtyřech minutách se dostal litvínovský kapitán Michal Trávníček vedle branky chomutovského gólmana Justina Peterse a z velmi těžkého úhlu ho překonal. Dalšího gólu se už diváci v základní hrací době nedočkali a šlo se do prodloužení. V něm dal vítězný gól Juraj Mikúš, který tečoval nahození Jana Ščotka a zaskočil kanadského gólmana v brance Pirátů. Litvínov si z Chomutova za výhru v prodloužení odvezl dva body.

Piráti Chomutov – HC Verva Litvínov  1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek) – 46. Trávníček (Gerhát, Jurčík), 64. J. Mikúš (Ščotka, Petružálek)

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Mrázek – Tomica, Klhůfek, T. Svoboda – Koblasa, Huml, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Chrpa, Růžička, J. Havel.

HC VERVA Litvínov: Janus (Hanuljak) – Březák, Baránek, Hunkes, Ščotka, Romančík, Suchánek – Petružálek, J. Mikúš, M. Hanzl – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Řehoř, M. Havelka.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Brejcha, Jelínek. 

Ohlasy trenérů:

Milan Razým, trenér HC Verva Litvínov: „Viděli jsme bojovné utkání, mělo to nádech pravého derby. Hrálo se před výbornou kulisou. Myslím si, že to bylo velmi vyrovnané. My jsme před poslední třetinou měli více gólových příležitostí. Domácí gólman ale chytal velmi dobře. Ve třetí třetině šli domácí do vedení, ale my jsme šťastnou brankou vyrovnali. Myslím si, že ta remíza byla spravedlivá. V prodloužení už je to loterie. Dali jsme vítězný gól a pro nás jsou ty dva body velmi cenné po těch utkáních, co jsme měli v poslední době. Je to pro nás dobré i před tou přestávkou, že budeme mít větší klid na práci.“

Jan Šťastný trenér piráti Chomutov: Já souhlasím s kolegou, že spíš než krásný hokej to bylo hodně bojovné utkání s obou stran. Myslím si, že oba týmy věděly, o co hrají. Litvínovu se tři zápasy nepovedly, hráli opatrně a čekali na naše chyby. Na naší straně vzhledem k tomu, kde se nacházíme, byla ta nervozita také. Dvě třetiny jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci. Až ve třetí třetině jsme brzy dali gól, což nás obrovsky nabudilo. Mohli jsme hned dát druhý gól, myslím, že tam byla tyč- Pokud bychom to dali, mohli jsme utkání dotáhnout do vítězného konce. Bohužel jsme inkasovali na 1:1 a ztratili body. Co se týká prodloužení, tak tam jsme to sehráli opravdu špatně. Místo abychom to hráli dopředu, tak jsme to zbytečně drželi a soupeř toho využil.