Úvodní třetina se lépe vydařila hostům. Chomutov opět pykal za vyloučení, když šel v 16. minutě zahřívat trestnou lavici Brett Flemming . Na střelu skrytou obráncem už nedokázal domácí gólman Justin Peters zareagovat a Vladimír Syčák poslal hosty do vedení. Piráti se snažili o vyrovnání, ale chyběla jim přesnější koncovka a další velkou překážkou byl Pirátům gólman Energie Filip Novotný, který byl pozorný. Ale ani hosté už své další šance nedokázali gólově využít a tak se šlo poprvé do kabin za stavu 0:1. 

Nešťastný gól 

Ve druhé třetině domácí přidali a bylo to znát. Svou roli sehrálo i to, že třetinu začínali přesilovkou. Ke konci početní výhody vše vzal na sebe Vladimír Růžička, který si najel mezi obránce a nedal Novotnému šanci. Chomutov se uklidnil a snažil se strhnout vedení na svou stranu. To se ale Pirátům nepodařilo. Naopak, byli to karlovarští, kteří nakonec odcházeli z ledu spokojenější. Ve 39. minutě si totiž gólman Justin Peters srazil nahozený kotouč od Tomáše Mikúše hokejkou do brány. Do konce třetiny už další gól nepadl a tak se šlo do šaten opět za jednogólového vedení hostů.

Snaha o vyrovnání 

Třetí část začali Piráti aktivně a tlačili se před branku Energie. Na snahu Pirátů o vyrovnání reagovali hosté rychlými brejky. S přibývajícím časem narůstala také nervozita domácích. Po jednom z nedovolených zákroků musel necelých šest minut před koncem třetiny na trestnou lavici Juraj Valach a to Piráty ve snaze o vyrovnání přibrzdilo. Energie však přesilovku nevyužila a domácí se dál snažili o vyrovnání. V závěru utkání se rozhodli domácí o hru bez gólmana. Toho hosté využili a pár vteřin před koncem dal do prázdné branky Chomutova třetí gól Flek. 

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. V. Růžička (Sklenář) – 15. Sičák (T. Mikúš, Kovačevič), 39. T. Mikúš (R. Vlach), 60. Flek.

Piráti Chomutov: Peters (Š. Lukeš) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Trefný, Seemann – T. Svoboda, V. Růžička, Sklenář – Duda, Klhůfek, Tomica – J. Stránský, Vantuch, Marjamäki – J. Havel, Hanták, Koblasa.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Kozák, Sičák, Šafář – Flek, Gríger, T. Rachůnek – O. Beránek, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý, Stloukal – Kohout, Balán, Lapšanský.

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Bryška, Klouček. Diváci: 3647 

Ohlasy po utkání:

Tomáš Mariška, trenér HC Energie Karlovy Vary. „Já si myslím, že oba týmy už před utkáním věděly, jak důležitý je to zápas vzhledem k postavení v tabulce. Tak se i ten zápas rozehrál velmi opatrně. Žádny tým nechtěl udělat chybu. Nám se podařilo využít první přesilovou hru, což nám velmi pomohlo zvládnout ten začátek. Jelikož jsme měli za sebou těžké včerejší utkání tak jsme chtěli hrát hlavně ze zabezpečené obrany a snažit se využít nějaké rychlé protiútoky. To se nám dařilo až do toho vyrovnávacího gólu domácích, kdy jsme zbytečně propadli v našem oslabení a inkasovali trochu hloupý gól. Musím smeknout před našimi hráči, jak se dokázali vydat druhý víkend po sobě, kdy hráli dvě utkání ve dvou dnech. Jak to prostě ubojovali. Pro diváka to asi nebyl nejhezčí zápas, ale hrálo se dnes o hodně a jsem rád, že jsme ten zápas s tak těžkým soupeřem takhle zvládli. „ 

Jan Šťastný, trenér Piráti Chomutov: „Souhlasím s kolegou, že jsme věděli, o co hrajeme. Chtěli jsme nepřiblížit soupeřům, kteří jsou nad námi. Bohužel začátek utkání se nám úplně nepovedl. Apelovali jsme na to, že hosté hlavně zbrojí z brejků. Jejich šance ale pochytal náš gólman. Bohužel jsme inkasovali v přesilovce. Pak jsme se nadechli a hráli několik minut to nejlepší v dnešním utkání. Bohužel to stačilo jen na srovnání skóre. Pak přišel takový nešťastný okamžik, kdy jsme si dali takovou poloviční naší branku. Mysleli jsme si, že nedostaneme do hry ve třetí třetině, jenže jsme si nevytvořili mnoho šancí. Pak jsme odvolali gólmana a soupeř nás potrestal. Je to škoda, protože dnes jsme nepředvedli špatný výkon. Bylo vidět, že hosté si věří a mají formu a to se pak daří daleko víc, než nám s ohledem na to, v jaké jsme situaci.