Snový start měli Piráti do utkání na ledě karlovarské Energie. Hned z prvního útoku se prosadil Štěpán Hřebejk, který se po špatném střídání Karlovarských prosmýkl mezi dvěma obránci a Závorkovi přehodil puk přes rameno. To vše se událo již ve 34. sekundě zápasu (0:1).

O vítězi rozhodl Chomutov během čtyř minut ve druhé třetině, kdy vstřelil tři branky. Druhý gól vstřelil Martin Rýgl v přesilové hře. Mezi kruhy se naplno opřel do puku a prudkou ranou k tyči zvýšil na dvoubrankový rozdíl (0:2). Uběhlo jenom 48 sekund a po přihrávce od Ondřeje Dlapy zpoza vlastní brány se vydal do útočného pásma Lukáš Květoň. Lehkou střelou nad rameno nachytal chomutovský útočník Závorku a upravil již na 0:3. O necelé čtyři minuty se opět prosadil Lukáš Květoň. Martin Rýgl nahodil puk před branku, kde ho tečoval hráč s číslem 55 a uzavřel gólový účet druhé třetiny (0:4).

V poslední části hry snížily Karlovy Vary v 47. minutě na tříbrankový rozdíl. „Nabral jsem rychlost s pukem a viděl jsem, že proti mně Kopřiva vyskakuje. Tak jsem to jen tak rychle stáhl do bekhendu a pak už to bylo do prázdné brány jednoduché," popsal čestný úspěch domácích střelec Matěj Zadražil.

I když Piráti v poslední třetině „ubrali z plynu", vstřelili ještě tři góly. Poslední Jan Rutta v přesilové hře necelé tři minuty před koncem, když se po přihrávce spoza brány prosadil z bezprostřední blízkosti (1:7).

„Chomutov si vyhrát určitě zasloužil. Soupeř v utkání o dost lépe bruslil, nás tady ten problém trápí už několik zápasů v řadě," řekl o utkání střelec jediného gólu Energie.

Karlovy Vary - Chomutov 1:7.

Karlovy Vary – Chomutov 1:7 (0:1, 0:3, 1:3)

Branky: 47. Zadražil – 1. Hřebejk, 30. Rýgl. 30. L. Květoň, 34. L. Květoň, 51. Hovorka, 54. Hovorka, 58. Rutta.  Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. Diváci: 1 268. Střely na branku: 26:28.

Karlovy Vary: Závorka (35. Habal) – Benák, Gulaši, Harant, Sičák, Deyl, Bičánek, J. Tomeček – Bartek, Haščák, Duda – V. Tomeček, Kverka, T. Rachůnek – Hruška, Zadražil, Vachovec – Koblasa, Gríger, Gorčík.

Chomutov: Kopřiva – Dlapa, Rutta, Redlihs, Jánošík, Kranjc, Szathmáry, Bláha, Rýgl – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička, D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, Račuk, L. Květoň.

Karlovy vary - Chomutov 1:7.