Podíváme-li se ještě trochu víc zpět, napočítáme čtyři výhry z pěti duelů. I díky těmto výsledkům se družina trenérů Růžičky, Šťastného a Martínka posunula na šesté místo v tabulce. Tuto pozici bude hájit v pátek 25. listopadu od 17 hodin a 30 minut v domovské SD ARÉNĚ s Mladou Boleslaví. Středočeši jsou osmí a na Piráty ztrácí jediný bod, takže zápas má o náboj postaráno.

POTVRDÍ KAPITÁN BODOVOU EXPLOZI NA PRAVÉM KŘÍDLE?

Až do duelu v Pardubicích hráli v první formaci vlevo Michal Vondrka, uprostřed Ivan Huml a napravo trenéři hledali ideální variantu. Jenže výkon na ledě Dynama se zavedenými pořádky zatřásl. Zkušená dvojice nebyla rozdělena, jen došlo k jejímu přeskupení. Kapitán Vondrka se přesunul na pravé křídlo, kde má volnější ruce směrem k kupředu, defenzivní povinnosti připadly na levé straně Marku Tomicovi. Výsledek? Parádní! Michal Vondrka v souboji se silným Třincem dvakrát vyrovnával dvougólovou ztrátu, aby následně rozhodl nájezdy. Připsal si tak třetí extraligový hattrick a druhý v dresu Pirátů. O kolo později s Olomoucí se vývoj střetnutí opakoval a stejně tak kapitánův hattrick. Jen byl tentokrát složený ze tří prvních asistencí. Naposledy ve Zlíně se pak jihočeský rodák podílel přihrávkou na obou gólech, které přispěly k ukončení série venkovních porážek. Podtrženo a sečteno! Tři zápasy na pravém křídle = osm bodů (3+5) a momentálně pro Michala Vondrku čtvrté místo v extraligové produktivitě!

DĚTI V PIRÁTSKÉM A VE DRUHÉ PAUZE LAMPIONY S OHŇOSTROJEM

Během druhé přestávky souboje Pirátů s Mladou Boleslaví bude postaráno i o děti a jejich rodiče. Středisko volného času Domeček ve spolupráci s Piráty připravilo pro malé Chomutováky a jejich rodiče pirátský karneval (Cesta Pirátovem, Domeček, od 15.15 hod.), k jehož vyvrcholení dojde právě mezi druhou a třetí třetinou. Děti, které přijdou do Domečku v pirátském kostýmu a za pouhých padesát korun si koupí lampión štěstí, dostanou od Pirátů vstupenky na páteční zápas pro sebe i své rodiče. Jakmile skončí rejdění, tancování a skotačení malých Pirátů v Jiráskově ulici, přesunou se pirátským autobusem do SD ARÉNY. Lampióny neprodané v Domečku budou případně k dispozici v pirátském fanshopu přímo v SD ARÉNĚ, aby se mohli zapojit i hokejoví fanoušci. Ve druhé přestávce pak dojde k hromadnému vypuštění lampiónů k nebi za doprovodu pětiminutového ohňostroje. Magický zážitek si může dopřát každý, kdo ve zmíněné pauze vyjde před SD ARÉNU na parkoviště směrem k atletickému stadionu.

Napsal Libor Kult.