Pekelný rozjezd měl Chomutov, který v sobotou hostil mistrovskou Kometu a hned v neděli cestoval do Hradce Králové. Piráti z náročného testu nevytěžili ani bod – Kometě podlehli 2:4, Mountfieldu těsně 2:3.

„Musím říct, že jsme do utkání vstoupili, jak jsme chtěli, drželi jsme se herního plánu, který jsme si řekli ráno. Dostali jsme ale dvě branky po takové lajdáckosti v předbrankovém prostoru. Poté jsme mohli dát kontaktní gól při přesilovce, mohli jsme domácí zatlačit, ale sehráli jsme ji špatně a mohli jsme dokonce inkasovat. To byl důležitá moment, proč jsme prohrávali po první třetině 0:2. Ve druhé části jsme sehráli přesilovku parádně a měli jsme šance na vyrovnání. Ve třetí třetině se projevila kvalita Hradce rozdílovou brankou na 3:1. Snížili jsme, ale nestačilo to. Prohráli jsme, zbraně však neskládáme. Bojujeme, je tam odhodlání, jen musíme do zápasů přenést klid z tréninku," řekl chomutovský asistent trenéra Jan Šťastný.

Hradec - Chomutov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Bezúch (Bičevskis, Berger), 15. Linhart (Berger, Miškář), 43. Vincour (Zámorský) - 34. Huml (Valach, V. Růžička ml.), 54. Knot (Koblasa). Rozhodčí: Úlehla, Pešina - J. Frodl, Polák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 4268.

Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, Piché, F. Pavlík, Havránek - Paulovič, Koukal, M. Chalupa - Vincour, Cingel, Bezúch - Berger, Bičevskis, Miškář - Rosandič, Kukumberg, R. Pilař. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Chomutov: Stezka - Valach, Jank, Knot, Štich, Blaha, Dietz, Trefný - Klhůfek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Koblasa - Chlouba, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.