Chomutov dosáhl již v pátek ve Finsku senzačního výsledku. Hned dvakrát vedli Piráti v utkání o dvě branky, domácí tým ale dvakrát jejich náskok smazal a o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ten rozhodující zařídil pro Chomutov obránce Jan Rutta.
„První třetina z našeho pohledu výborná, kdy jsme domácí prakticky do ničeho nepustili.

Druhá třetina byla do doby, kdy jsme se drželi taktických pokynů také dobrá, ale poté jsme nepochopitelně začali soupeřit s domácími ve všech jejich přednostech. Dostali jsme se pod tlak, dělali jsme zbytečné chyby a inkasovali po nich góly," řekl trenér Pirátů Jiří Doležal pro klubový web. Podle jeho slov by si tým vítězství v základní hrací době zasloužil. „Skončilo to remízou, i když si myslím, že by nám výhra slušela už po šedesáti minutách hry."

V sobotu čekal Piráty přesun na sever, kde na ně v neděli v 17 hodin tamního času čekal tým Kajpa Kuopio. Piráti prohrávali v průběhu utkání již 3:1. Díky trefám Zálešáka a Hrušky ale poslali zápas do prodloužení. Tam přečkali i početní nevýhodu a o vítězi znovu rozhodovaly nájezdy. Hned první nájezd proměnil Lukáš Pulpán, vítězství poté potvrdil třetí exekutor Pirátů Nikola Gajovský.

KalPa Kuopio - Piráti Chomutov 3:4sn (1:1,1:0,1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Kuparinen (Salminen), 39. Salminen (Kuparinen, Lehkonen), 41. Lehkonen (Kauppinen, Timonen) - 11. Kraft (Pulpán, Palin), 45. Zálešák (Procházka, Hruška), 51. Hruška (Zálešák, Procházka), Pulpán

KalPa Kuopio Toivonen - Pekka Riikola, Koivisto, Riikola, Halonen, Masuhr, Kukkonen, Timonen, Kauppinen - Salminen, Kuparinen, Lehkonen - Kapanen, Rissanen, Kerman - Kolehmainnen, Kerälä, Hentunen - Junnila, Riekkinen, Kallela

Piráti Chomutov: Kostúr - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Rutta, Macháček, Lučka, Szakal - Důras, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Ondřej - Hafenrichter, Gajovský, Jíra