Chomutovští Piráti pod Ještědem vyzvali Kunlun, který je i s vítězem Stanley Cupu a nyní asistentem trenéra Alexejem Kovaljovem v Liberci na kempu. A v konfrontaci s účastníkem Kontinentální ligy obstáli, když zvítězili 1:0 přesilovkovým gólem Valacha z 57. minuty.

„Bylo to vyrovnané utkání. Přestože šlo o první utkání, hrálo se v tempu, protože byl soupeř hodně bruslivý. Dost nás prověřili. Aleš (Stezka) odchytal výborný zápas, má vynikající práci s hokejkou a pokryl i chybičky, které jsme udělali. V závěru jsme byli šťastnější, ale mohlo to dopadnou jakkoliv. Bylo to dobré utkání a jsme rádi, že se nikdo nezranil, to je hlavní," řekl trenér Vladimír Růžička.

Barvy „Rudé hvězdy“ hájí i tři Češi, exliberecký Vitásek, Kundrátek a Mertl. Ani jeden z nich však na led nevyjel. Hned v pátek se Piráti představí doma proti Jekatěrinburgu. Úvodní buly je naplánované na 17.30.

Red Star Kunlun – Piráti Chomutov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)Branka a nahrávky: 57. Valach (Růžička, Koblasa). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1.
Kunlun: Sun (31. Liem) – Lajunen, Parlett, Čang P., Vorobei, Ibragimov, Bartley, Juen – Jaw, Yip, Lockhart, Squires, Jing, Chu, Seto, Latta, Kane, Lundh, Chuang, Čang Z., Nicholls.
Chomutov: Stezka – Jank, Flemming, Dietz, Valach, Štich, Knot, Mrázek, Blaha, – Tomica, Růžička, Klhůfek, Koblasa, Huml, Stránský, Sklenář, Vantuch, Skokan, Dlouhý, Šťovíček, Havel.