Odvěcí rivalové měli diametrálně odlišné vstupy do posledních dvou zápasů: Litvínov se dostal v utkáních proti Třinci i na Kladně do vedení (proti Třinci 2:0, na Kladně 1:0), Piráti si obě utkání prohráli již vstupy do zápasů: na Slavii i doma s Vítkovicemi prohrávali 0:3. Na začátek utkání upozorňuje i trenér Mikuláš Antonik: „Musíme mít lepší vstup, očekávám, že domácí na nás vletí, protože v posledních utkáních jim to vycházelo. My potřebujeme přestát jejich tlak a hrozit z brejkových situací. Důležité bude, aby jsme se nenechali vylučovat, Litvínov přesilovky umí sehrát výborně."

Důležitost dobrého začátku si uvědomuje i střelec druhé branky Pirátů proti Vítkovicím Marek Sikora: „V Litvínově musíme začít pořádně od začátku, od první minuty žrát led. Potřebujeme to zvládnout. Musíme bojovat, potřebujeme vyhrát aspoň dva zápasy po sobě. My vyhrajeme jeden a pak zase prohrajeme, to nám nestačí."

Piráti Chomutov po posledních prohrách spadli opět na poslední příčku tabulky, Litvínov se s padesáti osmi body nachází v klidném středu tabulky na sedmém místě. Momentálně je Verva v dobrém „domácím" rozpoložení a špatném „venkovním"-zatímco na ledě soupeře prohrál tým pět z posledních šesti utkání, doma byl třikrát za sebou úspěšný, ztratil jen jeden bod s Třincem po výhře 6:5 v prodloužení.

V minulém utkání na ledě Litvínova Chomutov vyhrál 4:3 v prodloužení, když se třemi góly zaskvěl Michael Frolík. V domácí odvetě Piráti ale podlehli chemikům z Litvínova 1:2, jediný gól vstřelil sekundu před koncem druhé třetiny opět Frolík.

Za Piráty nenastoupí stále zraněný Milan Procházka a nemocný Yorick Treille, otázník visí nad startem útočníka Davida Hrušky.

V sestavě Vervy by neměl chybět Juraj Majdan, který po nárazu kladenského D. Růžičky nedohrál předchozí zápas. Od středy se připravoval brankář Pavel Francouz a nechyběl ani obránce Marek Posmyk, který začal po zranění s tréninkem, ale na ledě se pravděpodobně ještě neobjeví. Mimo hru je stále Michal Trávníček.

Utkání začíná v 18:15 hodin a Česká televize ho vysílá přímým přenosem až od 19:45 hodin, protože předtím vysílá na přání diváků přímý přenos z biatlonu.