Piráti Chomutov prohráli úterní zápas s Třincem 3:5. Rozhodnuto bylo už na začátku druhé třetiny, kdy prohrávali 0:4. Navíc vyhráli pouze dva zápasy z posledních patnácti a posledních šest utkání prohráli. O své dojmy se podělil po zápase jeden z nejzkušenějších útočníků Ivan Huml.

Piráti prohrávali v úterý s Třincem už 0:4. Co bylo špatně?
Začátek byl z naší strany strašně špatný. Takhle rychle prohrávat, to naší psychice nepomohlo. Pak už jsme neměli co ztratit a začali jsme napadat. Trochu jsme Třinec zatlačili, ale vzápětí co jsme snížili, oni odpověděli. Stále jsme tahali za kratší konec. Je to pro nás zklamání. Na zápas jsme se připravovali a takhle to pokazit v úvodní třetině je trestuhodné.

Nebylo toho moc, z čeho by jste se jako tým mohli odrazit. Ale byly tam aspoň dvě využité přesilovky v pěti proti třem…
Možná. Ale přesilovky pět na čtyři za nic nestály. Náš hokej teď není nic hezkého, není tam žádná pohoda. Říkáme si, že musíme dobře bránit a přesto dostaneme pět gólů. Teď nehrajeme dobře, nedaří se nám. Těžko hledat jednu příčinu, těch příčin bude víc. Pád tabulkou je teď už velký a blížíme se spodku. Tam ale být nechceme a musíme s tím něco udělat.

Chomutov - Třinec
Piráti podlehli Ocelářům. Po první třetině prohrávali tříbrankovým rozdílem

Třinec využil první tři přesilovky a další gól dal při signalizovaném vyloučení. Co se stalo?
Třinec je tým, který má skvělé hráče na přesilovky. My si před zápasem řekneme, že musíme hrát bez zbytečných faulů, ale fauly tam byly. A Třinec trestal a tím rozhodl zápas.

Vy jste poprvé skóroval v této sezoně na domácím ledě. Nebylo to čekání dlouhé?
Co k tomu říct. Statistika je z mé strany smutná.

Úterní zápas týmu nevyšel. Jak byste zhodnotil předcházející zápasy?
Po reprezentační pauze jsme odehráli solidní utkání. V Plzni jsme hráli dobře, v Hradci taky. Doma s Litvínovem jsme byli aktivnější, ale první třetina s Třincem byla špatná. Chybí nám přesilovky. Nedokážeme si pomoct přesilovkou. I díky tomu nesbíráme body.

Zmínil jste pád tabulkou. Pro Piráty prohra s Třincem je šestá porážka v řadě, ale navíc máte jenom dvě výhry z posledních patnácti zápasů…
To si uvědomujeme. Nebýt dobrého začátku, bůhví, kde bychom byli. Druhou čtvrtinu jsme asi nejhorším týmem v lize. Musíme začít hrát takový hokej, abychom body začali opět sbírat. Ale teď se nemáme o co opřít. Možná jenom o brankáře, kteří nás dokážou hodně podržet.

Chomutov - Litvínov 1:3.
Nepovedlo se! Piráti podlehli Litvínovu 1:3.

Co chybí v přesilovkách? Chybí Rutta, jeho ofenzivní síla?
Samozřejmě, že jeho odchod je pro nás oslabením. Ale to nemůže být jediný důvod, proč nám přesilovky nejdou. Na to se nemůžeme vymlouvat. Máme spoustu kvalitních hráčů, kteří by ho měli nahradit.

Hodně zápasů jste prohráli o gól? Většinou jsou to hodně těsné porážky. To je na psychiku asi nejhorší…
Nemůžu říct, že hrajeme úplně špatně. Dokážeme odehrát kvalitní utkání. Ale něco nám chybí. Jeden gól, což je využitá přesilovka nebo ubráněné oslabení. Chybí nám pohoda, kterou bychom potřebovali.

Jak reaguje trenér Růžička na krizi?
Samozřejmě o tom mluvíme. Krize je už dlouhá a ví, že žádné velké křičení nám teď nepomůže. Je vidět na nás, že snaha a bojovnost tam je. To nám nikdo upřít nemůže. Ale jenom to nestačí. Chybí nám klid.

Můžou se ve výkonech odrážet finanční potíže klubu?
Ne, to by bylo smutné, kdyby se něco takového stalo.