Do ještě beznadějnější situace dostala Chomutov pátá porážka v baráži, tentokrát s již zmíněnými Pardubicemi. Vše přitom začalo pro Piráty parádně, vedli 3:1. Domácím se ale hrubě nevyvedla druhá třetina, ve které inkasovali hned čtyři branky a obrat skóre už se mužstvu nevyvedl.

Chomutov navíc mohl smutnit i při pohledu na souběžně hraný zápas, ve kterém Kladno hostilo České Budějovice. Rytiři totiž vyhráli 4:2 a mají na postupové pozici osmibodový náskok právě před Chomutovem. Do konce baráže přitom zbývají už jen tři kola.

9. zápas baráže:

Chomutov – Pardubice 5:7 (3:1, 1:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Koblasa (Klhůfek, Sklenář), 19.Klhůfek (Sklenář), 19. Koblasa (Duda, Huml), 29.Chlouba (Trefný), 51. Chlouba (Chrpa) – 12. Poulíček(Machala), 24. Bubela (Hovorka, Budík), 29. P. Sýkora(Dušek, Schaus), 36. L. Horký, 40. Ihnačák (Rolinek, P. Sýkora), 51. Machala (L. Horký, Holland), 56. Hovorka(Ihnačák, Schaus).

Piráti Chomutov: Peters (Pavlát) – Dietz, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, L. Kovář – Koblasa, Sklenář, Klhůfek – Tomica, Huml, J. Stránský – A. Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, T. Svoboda.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (21. Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, Perret – Hovorka, Bubela, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Dušek.

Žatecký půlmaraton a desítka
OBRAZEM: Žatecký půlmaraton a desítka byly tentokrát pro hodně otužilé