Na takový výprask budou v Kadani dlouho vzpomínat. Trhači zajížděli ve druhém kole druhé nejvyšší Chance ligy do Vsetína a lehké spaní z toho tedy rozhodne neměli. Schytali tam totiž debakl 0:11. Po první bezbrankové třetině se domácí na Lapači rozjeli. V poslední periodě Valaši vypráskali Kadaň osmi góly.

„Něco jsme si na zápas připravili a v první třetině to bylo vidět. Hráli jsme výborně a navázali jsme tak na třetí třetinu z utkání s Porubou. Měli jsme tam i tři velice dobré šance, ale neproměnili jsme je. Ve druhé třetině jsme doplatili na dvě individuální chyby, ale tak to se stane, hokej je o chybách. Poslední třetina nám absolutně nevyšla, ale všechno vychází z herní disciplíny. Když si řekneme, že něco chceme hrát, tak to hráči musí plnit. Pak budeme úspěšní. Takže na tomto musíme dál pracovat a připravit se na středeční zápas,“ řekl kadaňský trenér Radek Kampf.

Letní posila Vsetína Antonín Pechanec se trefil netradičně dvakrát během jednoho střídání. Takový to byl kolotoč. „Nejsem rozený kanonýr, toto se mi stalo poprvé,“ přiznal šťastný střelec, který byl i přes vysokou výhru Vsetína k výkonu týmu kritický.

„Musíme děkovat za první třetinu Honzovi Šelepněvovi, že zavřel branku a bylo to s nulou. My jsme do toho utkání vstoupili katastrofálně a po první třetině si museli důrazné slovo vzít trenéři i kapitán. Pak to sice drhlo, ale začali jsme dávat branky. Napadalo nám to tam a soupeř postupně rezignoval. Další zápas na Kladně musíme ale hrát jinak, to bychom tam neuspěli. Na ten zápas se kvůli Jardovi Jágrovi velmi těším,“ dodal k utkání vsetínský dvougólový útočník.

Kadaň dnes může nepříznivý dojem napravit. Na domácím stadionu totiž hostí ve středu 12. září od 18 hodin Benátky nad Jizerou, které mají po úvodních dvou kolech na kontě tři body. Kadaň je zatím na nule a v tabulce poslední.

Vsetín - Kadaň 11:0 (0:0, 3:0, 8:0)

Branky a nahrávky: 24. Rác (Karafiát), 29. Slováček (Karafiát, Theoret), 35. Theoret (Mikuš), 44. Pechanec, 44. Pechanec (Jonák, Rudl), 45. Karafiát (Mikuš), 46. Vávra (Jenáček), 48. Jenáček (Theoret, Rác), 48. Vávra (Podešva), 53. Kucharczyk (Vávra, Teper), 53. Jonák (Pechanec, Rob)
Rozhodčí: Koziol, Veselý - Poruba, Coubal. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0. Diváci: 2464

Vsetín: Šelepněv - Mikuš, Rudl, Teper, Slováček, Holomek, Jenáček, Hryciow - Karafiát, - Rác, Theoret - Rob, Pechanec, Jonák - Březina, Podešva, Vávra - Jindra, Kucharczyk, Kopta. Trenéři Dopita a Jenáček

Kadaň: Kuchař (45. Hamalčík) - Trefný (C), Szathmáry, Janeba, Kadeřávek, Kachyňa, Popela - Klíma, Kůs (A), J. Svoboda - Rezek, Říha, J. Müller (A) - Šulek, Tupý, Jánský - Maršoun, Rindoš, Řehoř. Trenéři Klíma a Kampf