„Hodně nás poznamenal nepovedený začátek utkání, v prvním střídání jsme namazali soupeři do samostatného nájezdu, který proměnil. I druhá branka byla z našeho pohledu laciná," konstatoval po utkání trenér Rytířů Jiří Čelanský.

Piráti se totiž ujali vedení již v 42. sekundě. Kladenský obránce Rudovský v obranné třetině zkazil rozehrávku, ke kotouči se dostal David Kämpf a hravě „vymíchal" Cháberu (1:0). A v sedmé minutě Piráti vedli už o dvě branky. Kladenská obrana znovu nebyla dostatečně důrazná, Kadlec dostal zadovkou puk na Stehlíka, kterého Chábera ještě vychytal. Proti dorážce Bryana McGregora byl však už krátký (0:2).

Další branky padly v rozmezí necelých dvou minut. Nejdříve v čase 07:12 snížil v přesilovce Michal Dragoun střelou mezi Hanuljakovi betony (1:2), ale již za 50 sekund se prosadil navrátilec do sestavy Martin Šagát. V přečíslení dva na jednoho využil přihrávky Antonína Duška a střelou o horní tyč poslal Piráty opět do dvoubrankového vedení (1:3). V čase 09:04 ožilo Kladno, když Rytíři podruhé využili početní výhodu. Svou zkušenost prokázal Tomáš Kaberle. Byl ve výhodné střelecké pozici, ale našel ještě Dragouna, který puk uklidil již do prázdné branky (2:3).

Přestřelka dvou bývalých extraligových celků v první třetině ale neměla konce. Devětačtyřicet sekund před vypršením dvacáté minuty vystřelil od modré Libor Šulák a jeho střelu tečoval Bryan McGregor počtvrté za Cháberova záda (2:4).

V dalších dvou třetinách už padlo jenom po dvou gólech. Kladno se ještě jednou dostalo na rozdíl jedné branky (3:4), ale góly Chlouby a Kadlece se Piráti odpoutali až na tříbrankový rozdíl (3:6). Skóre uzavřela ve 48. minutě bomba kladenského kapitána Tenkráta a na výsledku a výhře Pirátů už nic nezměnila ani závěrečná power play domácích.

„Oba týmy hráli aktivně a útočně . Lidi viděli spoustu gólů i emocí. Jsme pyšní na tým, protože poslední čtyři zápasy jsme střídali sestavu a hráči to akceptovali. Důležité malé, drobné věci udělali dnes lépe než soupeř a díky tomu jsme vyhráli. Je pro nás cenné i to, že i když máme velký náskok, hrajeme stále naplno. Věříme, že se nám tento přístup vrátí v play off," zhodnotil zápas asistent trenéra Chomutova Aleš Totter.

Extrenér Pirátů Jiří Čelanský sportovně uznal sílu Chomutova: „Hrál se hokej nahoru dolů a musím uznat, že Chomutov nás přehrál a zaslouženě vyhrál. Byl jednodušší v přechodu do útoku, zkrátka nás přejel."

RYTÍŘI KLADNO – PIRÁTI CHOMUTOV 4:6 (2:4, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Dragoun (Kaberle), 10. Dragoun (Kaberle, Eberle), 25. Kindl (Eberle, Kaberle), 48. Tenkrát (Dragoun, Horna) – 1. Kämpf, 7. McGregor (Stehlík, Kadlec), 9. Šagát (Dušek), 20. McGregor (Šulák, Kaše), 35. Chlouba (Dušek), 42. Kadlec (McGregor, Račuk). Rozhodčí: Škrobák, Čech – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 33:31. Diváci: 2 493.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Titov, Scalzo, Bartejs, Rýgl, Šulák, Stehlík, Mrázek – McGregor, Dušek, Kadlec – Šagát, Račuk, Chlouba – Sinisalo, Kämpf, O. Kaše.