Je to stále omílaná fráze, ale i v úterním utkání Pirátů proti Kometě se prosadil Roman Červenka. Prvním gólem nakopl Chomutovské a nakonec je dovedl k výhře 2:0. Jeho genialita se projevila při gólové střele z úhlu, líp trefit nemohl. V útočné třetině pak opět předváděl své nebezpečné manévry.

I útočník Komety Jan Káňa ocenil kvality chomutovské desítky: „Zápasy byly vždy o jednom gólu, musíme ale ubránit Červenku. Když on něco vymyslí, je to složitější. Musíme být ještě důraznější a nedat mu ani metr ledu, aby prostě nemohl dělat vůbec nic."

Roman Červenka vstřílí první gól.

Výkon Červenky však podpořil i slovinský brankář Robert Kristan. Působil velice jistě, v sérii má procento úspěšnosti zásahů 97,87%.

„Rád bych vyzdvihl vynikajícího výkon našeho brankáře. Je zkušený a pro nás je důležité, že se dostává do pohody. Hodně nám pomohlo to, že během sezony nastoupil jako trenér brankářů Radek Daněk a ve dvojici se Sklenářem mají brankáře na starosti. Je to bývalý zkušený brankář a jeho práce je dobrá i v tom, že naše gólmany dost zklidnil. Je to na nich vidět," ocenil výkon Kristana i nového trenéra brankářů kouč Vladimír Růžička.

Robert Kristan v akci.

Třetí do party v utkání byl Peter Ölvecký, který nejenže vstřelil pojišťující gól, potrestal svoje přísné vyloučení, ale Kometa po jeho brance přišla na deset minut i o druhého centra. Slovenský útočník se dostal v 38. minutě po naskočení z trestné lavice do samostatného úniku a po chytrém odrazu od zadku Marka Čiliaka zvýšil na konečných 2:0.

„Viděl jsem, že brankář nestojí při tyčce a chtěl jsem ho trefit buď do zadku nebo betonu. To se mi naštěstí podařilo, super se to odrazilo. Jsem rád, že jsem se takto odplatil, protože si myslím, že to bylo přísné vyloučení. Ani nevím, co jsem udělal," řekl ke gólu i k vyloučení Peter Ölvecký.

Druhý gól už byl příliš právě na brněnského kapitána Leoše Čermáka, jenž hned po druhé brance roztřískal na kusy hokejku o vlastní branku. Následoval osobní desetiminutový trest a po zranění a odchodu do šatny Vojtěcha Němce z 29. minuty přišla Kometa na deset minut o dalšího centra.

„Měli jsme spoustu šancí v přesilové hře. Motalo se to kolem soupeřovy branky a pak 
z takového brejku jsme inkasovali. Prostě jsem si ulevil, no," vysvětlil Čermák.

Ilustrační foto.