Ve středu byl představen mužstvu, od čtvrtka převzal vedení týmu a v sobotu poprvé povede hokejisty Kadaně na ledě Benátek nad Jizerou.

„Poslední zápas jsem viděl, v Benátkách chceme výkon zopakovat a bodovat" to jsou cíle nového trenéra prvoligových hokejistů Kadaně Jiřího Čelanského do nejbližšího utkání. A cíle pro sezonu? „Jsme farmou Chomutova, takže z toho cíle jasně vyplývají. To znamená ve hře dodržovat styl hry Pirátů Chomutov a kvalitně pracovat s jednotlivci i mužstvem. Prioritou je právě kvalitní hra", uvedl nový trenér Kadaně ohledně dlouhodobějších cílů.

Na demolici Šumperka v posledním zápase se výrazně podíleli právě posily z mužstva Pirátů Chomutov. Vždyť Nikola Gajovský si připsal tři branky a jednu asistenci a uzdravený Petr Jíra tři asistence. A bodovali i další Piráti Petr Macháček a Jan Rutta. „Ano, s hráči z Chomutova, který hráli proti Šumperku, počítám i v sobotním zápase", uvedl trenér Kadaně. Jana Ruttu, který nastupuje pravidelně i za Chomutov, tak pravděpodobně čeká za víkend pořádný zápřah v sobotu Benátky nad Jizerou, v neděli Vítkovice.

Čelanský, Rodák z Havlíčkova Brodu, působil ve svém rodném městě jako trenér prakticky u všech věkových kategorií. Vyzkoušel jsi i angažmá v druholigovém ruském Orenburgu a a ještě do dubna byl asistentem Vladimíra Růžičky v extraligové Slavii Praha. „Kadaň a Chomutov jsou úzce propojeny a právě tu situaci jsem už zažil při práci v Slavii Praha a v Havlíčkově Brodě, dokonce z obou stran," objasnil důvody, které ho vedly k přijetí nabídky Kadaně.

Jiří Čelanský podepsal s Kadaní smlouvu do konce sezony s dvouletou opcí, jeho asistentem zůstává Zdeněk Skořepa.

Autor: Milan Kubík