Už nebudou jen roztleskávat

Už to ale nebudou klasické roztleskávačky, jak je fanoušci znali. „Vymysleli jsme nový koncept," potvrdil Chomutovskému deníku David Dinda, marketingový ředitel Pirátů Chomutov, „Pirate Girls už by neměly diváky ani tak roztleskávat, jako spíš bavit."

Jak Dinda poodhalil, stylizace tanců i kostýmů se ponese v duchu hip hopu a street dance, třásně nahradí vlajky. „Na tom všem se teď pracuje," dodává marketingový ředitel. Pirate Girls, zřejmě v trochu pozměněné sestavě, by se mohly na stadionu znovu objevit koncem října či začátkem listopadu. Na stejných místech, tedy ve vchodech na tribuny.

Trenérka slibuje estetický zážitek

V taneční škole Beethoven D.C., z jejíž líhně hokejové roztleskávačky vycházejí, už nové Pirate Girls poctivě trénují. „Pořád to bude tanec, pohyb, estetický zážitek. Ale budeme mít novou vizualizaci i hudební podkres," dodává k tomu Eva Vlková, šéftrenérka a majitelka školy s tím, že změna bude jistě patrná.

Nacvičení nových choreografií bude tanečnicím trvat zhruba měsíc. „Stylizovat holky do jiného tanečního stylu je něco jiného, než kdybychom jim jenom vyměnily modré třásně za červené," směje se Vlková.

Uvažovali nad pauzou

Přitom klub původně zvažoval, že by tento doprovodný program na čas ze svých plánů vyřadil. „Byla to jedna z variant," přitakává David Dinda. „Říkali jsme si, že klasický koncept roztleskávaček už je trochu okoukaný a že nechceme dělat něco, co není top." V úvahu tak přicházelo, že by si hokejové Pirate Girls daly na čas pauzu. Na sezonu, možná na půlku. Nakonec ale zvítězila myšlenka roztleskávačky znovu mezi diváky poslat, ale v úplně jiném stylu. Jak se jim bude líbit? Zjistíme už za měsíc…