Chomutov přešel v bojích play off přes Ústí nad Labem a Jihlavu, prvního soupeře vyřadil 4:2 na zápasy, Duklu 4:1.

„Nečekali jsme, že to bude jednoduché. Ústí i Jihlava hrály dobrý hokej. Jihlava hrála náročnější hokej, co se týče fyzičky. Ústí hrálo technický hokej, Dukla se více „srážela", a to bere síly," komentoval prvoligové vyřazovací boje Nikola Gajovský.

Teď Piráty čekají již barážové boje, které pro ně začínají ve středu 25. března utkáním na Slavii Praha.

Se Slavií má zkušenosti trenér Břetislav Kopřiva i konzultant Pirátů Vladimír Růžička: „Ono se zdá, že Slávie měla problémy. Ale v posledních zápasech se zvedla. Je to náš první soupeř, ale pak nás čekají další. Extraligové týmy jsou velmi dobré. Ale s každým půjdeme do zápasů naplno! Účast v extralize je něco mimořádného a každý si toho váží," řekl na margo bojů o účast v nejvyšší české soutěži trenér Chomutova.

Druhé barážové utkání odehrají Piráti v SD Aréně s Kohouty z Olomouce, a to v pátek 27. března. Až pak je čeká známý soupeř z letošního ročníku – České Budějovice.

S Motorem mají sice v dlouhodobé části příznivou, ale taky hodně vyrovnanou bilanci (ČB-CV 3:2SN, 2:3SN, CV-ČB 8:3, 3:2SN).

Nikola Gajovský tohoto soupeře nepodceňuje: „Těžko říct, který soupeř bude nejnáročnější. Všichni jsou kvalitní. Spodek extraligy je stejný jako vršek nebo střed 1. ligy. Loni šly nahoru dva celky z 1. ligy, a to se může stát i letos. V Budějovicích to bude horká půda, otázkou je, jak na tom bude Slávie. Když se podívám na jejich soupisku, tak mají hodně silný kádr," konstatoval o soupeřích expert na baráže.

Pirátský útočník jich absolvoval sedm, z toho šest bylo vítězných a tak s boji o účast v extralize má bohaté zkušenosti: „Zápasy v baráži budou končit rozdílem o jeden gól, bude to vyhecované, bojovné. Ale těším se na to! Ještě jsme neskončili, nejsme u konce! Čeká nás ještě hodně těžká práce. Máme jiné ambice než vyhrát 1. ligu!"

Na boje v barážové skupině myslel po skončení play off 1. ligy i kapitán Jiří Drtina: „Hlavní část je ještě před námi. Teď přijde boj o extraligu! Myslím, že atmosféra v kabině je nabuzená, všichni do extraligy chceme. Jedná se jak o budoucnost klubu, tak o budoucnost hráčů. To si všichni uvědomují!"

Program Pirátů v baráži o extraligu:

Středa 25. března: HC Slavia Praha – Piráti Chomutov
Pátek 27. března: Piráti Chomutov – HC Olomouc
Nděle 29. března: ČEZ Motor České Budějovice – Piráti Chomutov
Úterý 31. března: Piráti Chomutov – ČEZ Motor České Budějovice
Pátek 3. dubna: Piráti Chomutov – HC Slavia Praha
Neděle 5. dubna: HC Olomouc – Piráti Chomutov
Úterý 7. dubna: HC Slavia Praha – Piráti Chomutov
Pátek 10. dubna: Piráti Chomutov – HC Olomouc
Neděle 12. dubna: ČEZ Motor České Budějovice – Piráti Chomutov
Úterý 14. dubna: Piráti Chomutov – ČEZ Motor České Budějovice
Pátek 17. dubna: Piráti Chomutov – HC Slavia Praha
Neděle 19. dubna: HC Olomouc – Piráti Chomutov