Co rozhodlo o vítězství Chomutova v dnešním zápase?

Rozhodla naše vůle po vítězství. Vrátilo se nám to, že jsme Slávii v baráži čtyřikrát herně přehráli.

Které momenty v utkání se Slavií byly nejdůležitější?

Důležité bylo to, že jsme tři minuty před koncem první třetiny vyrovnali. Slavia dostala totiž v baráži nejmenší počet branek, umí hrát výsledky 1:0, 2:1. Celou sezonu byla pod tlakem a výborně hraje ve vlastním obranném pásmu. Dalším důležitém momentem bylo, že jsme se na začátku třetí třetiny dostali do vedení. Pak jsme ale zbytečnými fauly dopustili vyrovnání.

Po vyrovnání, ale i v prodloužení byli Piráti výrazně aktivnější …

Stále jsme chtěli rozhodnout, nespekulovali jsme kolem nájezdů. Myslím si, že Slávia nájezdy chtěla, protože Dominik Furch je nejlepší brankář baráže. Ale i ve čtyřech jsme byli aktivní, a o to je to vítězství cennější a zažíváme ještě větší radost. Dát rozhodující gól ve čtyřech, to jsou daleko větší emoce.

Dnes bylo konečně vyprodáno a stadion hnal hráče za vítězstvím. Jaký je to pocit?

Jsme rádi, že jsme potěšili lidi, protože Chomutov si zaslouží vrátit se do extraligy se zázemím, které tady je, s těmito hráči a se všemi lidmi kolem. To město si to zaslouží. Dnes tady je pět tisíc šťastných lidí, a to je to nejdůležitější. A naše vítězství a postup je i pro Vláďu Růžičku (Vladimír Růžička st., pozn. red.), který teď neprožívá dobré období. Ale je součástí tohoto týmu.