Poprvé v právě probíhající základní části se Tipsport extraliga na několik dní zastaví. Důvodem je listopadová reprezentační přestávka pro finský Karjala Cup. Než se nejvyšší soutěž přeruší, čekají svěřence Vladimíra Růžičky ještě dva zápasy. Nejprve se Piráti vypraví do Vítkovic, o dva dny později, v neděli 5. listopadu, odehrají v domovské SD Aréně druhou soutěžní reprízu jarního semifinále. V severočeském derby přivítají od 15 hodin a 30 minut Bílé Tygry z Liberce.

V létě se po více než šesti letech vrátil do Chomutova, kde v závěru sezony 2010/2011 ještě na starém zimním stadionu čtyřikrát skóroval a přidal dvanáct asistencí. Obránce Tomáš Slovák čekal na první soutěžní bod jen do třetího kola v Pardubicích, kde jednou asistoval. První gól v mistrovském utkání vstřelil v desátém pokračování Tipsport extraligy s královéhradeckým Mountfieldem. Od té doby šest střetnutí nebodoval, ale v posledních duelech za to pořádně vzal.

Žákyně Beavers Chomutov
Chomutovské softbalistky jsou mistryně. Drtily soupeře bez milosti

Zkušený slovenský zadák se do statistik zapsal v posledních třech zápasech, v nichž zaznamenal čtyři kanadské body za jeden gól a tři asistence. Polepšil si tak na dva přesné zásahy a pět finálních přihrávek, což ho posunulo na druhé místo klubové produktivity zadáků o jediný bod za vedoucího Jaroslava Mrázka. Potvrdí košický rodák bodovou formu i v posledních kláních před reprezentační přestávkou? Odpoví bitva ve Vítkovicích a následné domácí derby s Libercem.

Duel Pirátů s účastníkem osmifinále hokejové Ligy mistrů z Liberce bude zároveň soubojem dvou hráčů, kteří jsou velmi úspěšní na vhazování. Chomutovský Ivan Huml a Bílý Tygr Petr Jelínek figurují v nejlepší šestici celé soutěže, pokud jde o procentuální úspěšnost vhazování u hráčů s více než dvěma sty absolvovanými buly. Elitní centr Pirátů má na kontě druhý nejvyšší počet vhazování a také jich druhý nejvyšší počet vyhrál. Ivan Huml se zatím postavil na 456 vhazování, z nichž 264 vyhrál, což dává úspěšnost 57,89 procent. Petr Jelínek odehrál „jen“ 421 buly (4. místo v Tipsport extralize) a na 249 (dělené 3. místo) z nich uspěl, takže má úspěšnost 59,14 procent.

Libor Kult