Do konce nadstavbové části první hokejové ligy zbývá sehrát již jen pět kol a již je definitivně jasné, že hokejisté KLH Chomutov zůstanou na druhé příčce tabulky. Naopak Kadaňští před sebou mají ještě náročné duely a v konečné tabulce se mohou pohybovat od pátého až po třinácté místo!

Ve středečním 41. prvoligovém kole hráli Kadaňští na horkém ledě vedoucích ústeckých Lvů, Chomutovští hráli v doupěti berounských Medvědů.


Ústí n. L. – Kadaň


Tento zápas přinesl střetnutí dvou týmů, které za uplynulé období patří bodově k těm nejlepším v celé soutěži. Favorizovaným domácím byli hosté vyrovnaným soupeřem a ve střehu tak museli být brankáři obou celků, ústecký Salfický i kadaňský Jarina, který se díky famózním výkonům v minulých zápaesch dostal do čela nejprestižnější statistiky prvoligových brankářů, která hodnotí procento úspěšných zásahů.

Skóre se poprvé měnilo v osmé minutě a domácím k tomu pomohla přesilová hra, při níž Pojkarovu střelu od modré tečoval za Jarinu Pazourek - 1:0.

Pohledný hokej pokračoval a i hostům pomohla k jejich prvnímu gólu početní výhoda. To běžela čtrnáctá minuta a na konci kombinace stál skórující Boušek - 1:1.

V prostřední části byli hlavními postavami gólmani Salfický s Jarinou, na jejichž výstroji ztroskotával jeden střelec za druhým. Lvi ale postupem času začali zvyšovat svoji aktivitu a ve 35. minutě musel Jarina kapitulovat po tvrdé střele Pojkara - 2:1.

Krátce po začátku třetí dvacetiminutovky se Kadaňští znova mohli dočkat vyrovnání, ale Charouskovu střelu zastavila tyč a místo nerozhodného stavu domácí Lvi dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl, když se ve 48. minutě prosadil Trončinský - 3:1.

Kadaňští ovšem nesložili zbraně a dál se hnali do útočení. Odměnou za jejich snahu jim bylo snížení v 56. minutě, o které se ve skrumáži postaral Fiala - 3:2.

Hosté tak byli zpět ve hře, ale hned po dvaceti vteřinách jejich odpor definitivně zlomil Pazourek, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před Jarinovo brankou a vrátil Lvům dvoubrankový náskok. Definitivní podobu výsledku pak v poslední minutě dal domácí R. Pšurný, který ujel při vlastním oslabení - 5:2.


Beroun – Chomutov


V chomutovském dresu se v Berouně po delší přestávce zaviněné zraněním objevil útočník Procházka, kterého trenéři dali na rozehrání do čtvrtého útoku k Dejovi s Polanským.

A byl to právě úřadující český mistr Procházka, který otevřel skóre zápasu, když v závěru úvodní třetiny využil přihrávek dvojice chomutovských obránců.

Další fáze zápasu se nesly v duchu marného dobývání berounské branky chomutovskými hráči. Na domácí branku se valil jeden útok za druhým, ale na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani na druhé straně Chábera.

Chomutovští byli aktivnější, ale další góly přidat nedokázali a místo navýšení svého náskoku v polovině utkání inkasovali vyrovnávací gól z hole Kopeckého.

Třetí část přinesla vyrovnanější hokej, žádný z týmů se do zběsilého útočení nepouštěl a spíše se čekalo na chybu soupeře. To, co se Chomutovu nepodařilo během čtyřiceti minuty, tedy vstřelit rozhodující gól, se nakonec podařilo Dudovi po padesáti minutách prodloužení. Krušnohorci si tak domů odvezli dva body za vítězství 2:1.

Jarina se na play off nedívá, zbývá ještě hodně práce

Jaký byl z vašeho pohledu zápas v Ústí?
„Byl to těžký zápas, který se rozhodl až v posledních minutách. Drželi jsme se, ale musím přiznat, že nakonec vyhrál lepší tým.“

Rozhodující moment asi byl ten, že jste po snížení na 3:2 vzápětí inkasovali…
„To určitě. Během dvaceti vteřin jsme dostali na 4:2 a tím už se to zlomilo.“

V zápase na vás šlo téměř padesát střel, takže na nudu jste si určitě stěžovat nemohl…
„Byl to výborný zápas, nenudil jsem se. Ústí je hodně silné doma i venku. Zachytal jsem si, ale těch gólů jsem nakonec dostal až dost.“

Vaše poslední výkony vás dostaly do čela statistik prvoligových brankářů, takže forma před play off je dobře načasovaná?
„Doufám, že ano, v play off ale ještě nejsme. Před námi je ještě hodně práce a na play off zatím nekoukáme. Koukám se na nejbližší zápas, který je před náma a pak se uvidí, play off tedy zatím neřešíme.“

Prvoligoví brankáři a statistiky

Brankáři podle % úspěšných zásahů
1. Jarina (Kadaň) 93.68, 2. Řehoř (Jihlava) 93.33, 3. Orct (Ústí nad Labem) 93.23, 4. Landsman (Chrudim) 93.17, 5. Luňák (Hradec Králové) 93.05, 6. Nedvídek (Benátky nad Jizerou) 93.01, 7. Žigárdy (Olomouc) 92.46, 8. Ševčík (Vrchlabí) 92.42, 9. Horčička (Znojmo) 91.86, 10. Hanuljak (Chomutov) 91.74.

Brankáři podle průměru obdržených gólů na zápas
1. Orct (Ústí nad Labem) 1.95, 2. Nedvídek (Benátky nad Jizerou) 2.20, 3. Salfický (Ústí nad Labem) 2.38, 4. Žigárdy (Olomouc) 2.41, 5. Hanuljak (Chomutov) 2.45, 6. Landsman (Chrudim) 2.46, 7. Jarina (Kadaň) 2.49, 8.-9. Luňák (Hradec Králové) a Řehoř (Jihlava) 2.63, 10. Ševčík (Vrchlabí) 2.65.

Brankáři podle vychytaných čistých kont
5 - Nedvídek (Benátky nad Jizerou)
3 - Salfický (Ústí nad Labem), Jarina (Kadaň), Žigárdy (Olomouc), Ševčík (Vrchlabí), Horčička (Znojmo)
2 - Hanuljak (Chomutov), Suchan (Havlíčkův Brod), Růžička (Chrudim), Lev (Třebíč)
1 - 13 brankářů