Vlachova družina je na druhém místě pouhé dva body za vedoucí Plzní. Ve zlínské kabině začali ale řádit nemoci v podobě chřipky a angíny. Mimo hru je kapitán Petr Čajánek, další útočník Jakub Šlahař a pravděpodobně i obránce Tomáš Linhart. Dlouhodobě zraněný je obránce Martin Matějíček, pro něhož sezona po operaci ramene pravděpodobně skončila. Do sestavy se naopak vrátil druhý nejlepší střelec mužstva Antonín Honejsek, který nehrál kvůli opětovnému zranění zad a čerstvý reprezentační obránce Petr Zámorský, jenž vyléčil virózu. Připraven je rovněž gólman Jakub Sedláček.

Ve vzájemných zápasech jsou úspěšnější Berani, kteří získali sedm bodů, Piráti mají dva body za výhru na samostatné nájezdy v prvním utkání na Moravě.

Piráti v posledním domácím utkání přehráli další tým z popředí Tipsport extraligy Oceláře z Třince. Ústřední postavou se stal útočník Tomáš Divíšek, který po zápase s Třincem chválil chomutovské fanoušky: „Chtěl bych poděkovat lidem, byli výborní. Měli tam hezké věci a doufám, že budou chodit ještě ve větším počtu."

Hokejisté Kadaně hrají v sobotu na ledě regionálního rivala týmu HC Most. Most je na dvanáctém místě tabulky, na jedenáctý Šumperk ztrácí třináct bodů, zatímco na předposlední Beroun má náskok pouhých dvou bodů.

Nejproduktivnějším hráčem Mostu je Ladislav Gengel, který ve čtyřiceti utkáních nasbíral dvacet devět bodů za šestnáct branek a třináct asistencí. Druhým nejproduktivnějším hokejistou je obránce Kamil Charousek, bratr momentálně zraněného kadaňského bojovníka Jiřího Charouska. Za Most nastupuje také Jan Divíšek, bratr nové posily Pirátů Chomutov Tomáše Divíška. Donedávna působil v Mostě i Martin Frolík, pro změnu bratr Michaela Frolíka, který při výluce NHL hrál v Chomutově. Litvínov mu ale těsně před koncem přestupního termínu neprodloužil hostování a uvolnil ho do konce sezóny do Ústí nad Labem. Většinu zápasů za Most letos odchytal Volke, jenž má úspěšnost 91,4%.

Utkání začíná v sobotu na mosteckém zimním stadionu v 17:30 hodin.