I kvůli tomu, že Petr Jíra v závěrečné minutě normální hrací doby trefil jen tyč, se prodlužovalo a nakonec ke slovu přišly i nájezdy, ve kterých byli hosté úspěšnější. Série je tak srovnaná na 2:2.

    "Začátek byl super, vedli jsme 2:0, ale zase se potvrdilo, že v téhle sérii to nic neznamená. Na chvilku jsme přestali hrát a hned to bylo 2:2. Pak jsme se vrátili do zápasu, měli jsme šance, ale bohužel to tam nespadlo. A nájezdy jsme nezvládli," zhodnotil Jíra zápas, který Piráti nakonec prohráli 2:3 po nájezdech. "Výpadky nás stojí zápasy, to je špatné," řekl.

    Třiatřicetiletý útočník přiznal, že už v průběhu zápasu i v prodloužení tušil, že by to dnes nemuselo dobře dopadnout. "Měli jsme šance, které jsme měli dát. Už to vypadalo, že nemáme štěstí, a v nájezdech se to potvrdilo," litoval jeden ze tří neúspěšných penaltových exekutorů.

    Chomutovské to ale podle jeho slov do dalšího průběhu série nepoznamená. "Od čtvrtfinále play off první ligy jsme si prošli sériemi na sedm zápasů, takže jsme na to zvyklí. Jedeme dále a vyhrajeme klidně na sedm," uvedl odhodlaně.

    Podle Jíry navíc nebude v dalším průběhu série rozhodovat domácí prostředí. "Vše začíná od začátku, ale my se nebojíme. V play off už jsme si tím prošli a jsme připraveni hrát dále," dodal člen elitní chomutovské formace. 

Dnes jsme měli štěstí, uznal mladoboleslavský Mikulík

Útočník Boleslavi Milan Mikulík.Hokejisté Mladé Boleslavi dokázali srovnat stav barážové série proti Chomutovu na 2:2, přestože ve čtvrtém vzájemném zápase měli více šancí Severočeši. Hrdina Bruslařského klubu Milan Mikulík, který se na výhře hostů podílel gólem a rozhodujícím samostatným nájezdem, uznal, že Mladá Boleslav měla tentokrát štěstí.
    "A jsme za to rádi. Musíme mu jít naproti," řekl Mikulík novinářům po zápase, který Středočeši vyhráli 3:2 po nájezdech. "Penalty jsou už vabank. Nás podržel Vanta (brankář Jaroslav Hübl) a dali jsme jeden gól. Otočit zápas ze stavu 0:2 je super," radoval se Mikulík, jemuž prý přinesly štěstí manželka s dcerami, které na dnešní zápas přijely. "Musím jim za to poděkovat," řekl.
    Mladá Boleslav ve čtvrtém duelu uspěla i přesto, že po první třetině, ve které domácí jasně dominovali, prohrávala 0:2. Po přestávce se ale výkon hostů zlepšil.
    "Milan Hnilička (sportovní manažer) to vzal na sebe, řekl nám věci, kterými jsme se řídili, a nakopl nás," podotkl Mikulík, jenž uznal, že vstupy do zápasů se Chomutovu daří. "Musíme přijít na to, jak na ně hrát, a začít hrát tak, jak hrajeme na konci. Chomutov má za sebou náročnější zápasy než my a ubývají mu síly," soudil Mikulík.
    Výkony vítěze první ligy ale ocenil. "Chomutov hraje výborně a máme k němu respekt. Mají super nacvičené přesilovky, ale když budeme hrát kompaktně celá pětka nebo čtyřka, tak je musíme přehrát. Musíme si hrát svoji hru a pořád přitvrzovat. Tak můžeme vyhrát," burcoval jedenatřicetiletý útočník.
    Mikulík v minulosti odehrál několik prestižních soubojů s Chomutovem ještě v první lize v dresu Ústí nad Labem. Proti ambicióznímu klubu se snaží vytáhnout i teď. "Kluci z Ústí mi psali, ať je porazíme. Nejsou to oblíbení hráči, na druhou stranu oni nemají v oblibě mě. V rukavičkách hrát určitě nebudu," dodal Mikulík.

 

Hlasy trenérů po zápase:

Jiří Doležal (Chomutov): "Nespokojený jsem jen s druhou třetinou, která nám vzala dvoubrankové vedení. Jinak jsem spokojený, i když jsme nevyhráli. V nájezdech bez vstřeleného gólu vyhrát nemůžeme. Myslím si ale, že jsme měli řadu šancí rozhodnout, i v prodloužení. Neřekl bych, že jsme byli výrazně lepší, spíše jsme chtěli více vyhrát a měli jsme výhodu, že jsme vedli 2:1 na zápasy. Válka pokračuje."

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V podstatě jsme udělali doma chybu, že jsme jednou prohráli, a teď jsme si to vzali zpět. Dá se říct, že je to 0:0 a hrajeme na dva vítězné. Opět se potvrdilo, že kdo vedl 2:0, tak prohrál, a jsme rádi, že se to zopakovalo."