Devatenáct gólů v hokeji na dorostenecké úrovni, to je něco. Přesně takový kousek se podařil mladým Pirátům Chomutov, kteří se v Českých Budějovicích zúčastnili poháru primátora. Chomutovští mladíci turnajem prošli bez porážky a ve Znojmě zařídili bezesné noci. A navíc – Marcel Štefančík se stal nejužitečnějším hráčem turnaje, Štěpán Němec zase nejlepším bekem.

Piráti si nejprve vysoko 8:1 poradili s Třemošnou, s domácím Motorem musely o jejich výhře rozhodnout až penalty, ale pak přišla kanonáda, která připomínala spíše házenou než hokej. Znojmo vyfasovalo ostudných devatenáct kusů. Odpovědět dokázalo jediným. „Na vyšší úrovni jsem takový výsledek nikdy nezažil, naposledy v šesté třídě,“ komentoval pro web Pirátů rozjetý Marcel Štefančík, který dal Znojmu pět gólů. 

V posledním duelu Chomutovští o gól přehráli druhý výběr Budějovic a mohli slavit zisk poháru. „Potěšily mě nasazení a pohyb. Kluci to odmakali. Pro nás to bylo takové malé soustředění, hráči byli pospolu a bydleli jsme na kolejích. Trošku se dá mluvit i o dalším tmelení kolektivu,“ hodnotil turnaj trenér Pirátů Petr Jíra.