V nedělním zápase, který sledovalo 2 250 diváků, měli lepší začátek mladíci z Litvínova. Již ve třetí minutě se mohli dostat do vedení. Jeden z útočníků měl před sebou odkrytou klec, ale Tejnor mu do střely vložil hůl. O minutu později se dostal k odraženému puku Válek a nastřelil tyč chomutovské branky. „Ze začátku jsme byli o kousek lepší a měli jsme tam dvě tutovky. Kdyby jsme je proměnili, tak by se utkání vyvíjelo jinak," litoval neproměněných příležitostí Radek Mrázek, trenér Litvínova.

Hosté se i tak dostali do vedení. V šestatřicáté minutě využili přesilovou hru, první střelu Weitze dokázal chomutovský brankář Dvořák vyrazit, ale na dorážku Jakuba Ondřeje už nestačil. Na odpověď čekali Piráti pouhé dvě minuty a také se dočkali v přesilovce. Střelu Libora Šuláka chytře tečoval Daniel Lehnert.

O výsledku utkání se rozhodovalo v poslední třetině, před kterou si Piráti věřili: „Věděli jsme, že třetí třetiny máme nejlepší a můžeme to otočit," řekl Jan Hammerbauer, který vstřelil ve 42. minutě vedoucí branku. „Dostal jsem rychlou přihrávku křížem, tak jsem nic nevymýšlel, napálil jsem to tam a gólmanovi ta střela prošla pod rukou. Už ani nemířím, spíše zavřu oči a pálím to tam," přiznal útočník, pro něhož to byla již čtvrtá branka v play-off. Uběhlo pouhých devět sekund a chomutovští mladíci se radovali potřetí. Zpoza branky vyjel Jakub Chrpa a poslal puk mezi betony litvínovského brankáře Soukupa. Utkání zdramatizoval gólem ještě Martin Mical, ale mladí Piráti vedení už udrželi.

Před dnešním druhým soubojem má každý tábor, pochopitelně, odlišná přání. „Jedeme do Litvínova s tím, že to chceme urvat. Nechceme to už prodlužovat," přeje si chomutovský útočník Jan Hammerbauer. To Radek Mrázek si přeje další utkání v Chomutově: „Uděláme maximum pro to, abychom se ve čtvrtek do Chomutova vrátili."

Piráti Chomutov - HC Litvínov 3:2 (0:0, 1:1, 2:1).

Branky: 38. Lehnert (Šulák, Hejcman), 42. Hammerbauer (Paleček, Tejnor), 43. Chrpa (Cestr) - 36. Zdeněk (Weitz), 49. Mical (Strejček).

Rozhodčí: Homola, Horák – Charvát, Lhotský. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.

Diváci: 2250. Střely na branku: 38 : 32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Piráti Chomutov: Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, D. Kaše.