„Lukáše jsme chtěli už před začátkem sezóny, ale tehdy to ještě nevyšlo, protože přednost dostalo působení v Chance lize. Teď se naskytla možnost, aby nás posílil. Věříme, že potvrdí produktivitu z mládežnických kategorií a bude platný,“ říká na adresu jednadvacetiletého forvarda hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

Lukáš Stehlík má i přes své mládí na kontě už téměř stovku startů a jednatřicet bodů (13+18) v Chance lize a sedmadvacetkrát nastoupil mezi tuzemskou elitou za Litvínov, kde hokejově vyrůstal. V extralize už také jednou skóroval, když 19. září 2021 vyrovnával na 1:1 v Kladně, za které tehdy vstřelil gól i Jaromír Jágr, a přidal tři asistence.

Zápasník Jindřich Ungr na MS v Albánii.
Chomutovský zápasník Jindřich Ungr má z mistrovství světa čtvrté místo

Mladý útočník začínal aktuální ročník v Třebíči, za kterou hrál i v přípravném duelu proti Pirátům. Za Horáckou Slavii odchytal před startem mistrovských soutěží zápas a půl také Martin Altrichter, oba se tak po několika měsících znovu potkají v jedné kabině. Někdejší mládežnický reprezentant následně naskočil v Chance lize do sedmnácti klání.

„Chomutov jsem měl v hlavě delší dobu a jsem rád, že teď se to nakonec sešlo. Zatím tenhle krok hodnotím jenom kladně a doufám, že budeme dál vyhrávat, abychom splnili cíl, který je tu nastavený,“ přibližuje Lukáš Stehlík.