Z Kontinentální hokejové ligy jdete do české druhé nejvyšší soutěže. Co v tom sehrálo hlavní roli?

Po sezoně jsem čekal na nabídky, byla tam jedna z KHL a jedna ze Švédska. Ale bylo to stále o čekání, neustále se jenom vyčkávalo. Nechtěl jsem žít v nejistotě a jediná konkrétní nabídka byla z Chomutova. Tak jsem tady.

Piráti sestoupili z extraligy, na druhou stranu je to klub s perspektivou. Jak berete Chomutov, je to dobrá adresa?

Určitě, to byl jeden z důvodů, proč jsem tady. Je tady i výborné zázemí, spousta extraligových mančaftů by mohla závidět. Dalším plusem jsou lidi, kteří pracují pro klub. Teď je sice teprve začátek přípravy, ale i tréninky jsou na vysoké úrovni. Jsem z toho příjemně překvapený.

Piráti dlouho neměli pořádného gólmana. Teď se očekává, že by měli přijít lepší časy…

Doufám, že jo. Ale uvidí se na ledě. Tady si můžeme říkat co chceme, ale rozhodne práce na ledě. Buď budeme spokojení nebo nebudeme. Ale v minulosti bych se nehrabal, řešíme budoucnost.

Jaká byla loňská sezona v KHL?

Pro mě osobně trošku vydařená, ale jako mančaft jsme propadli. Nedostali jsme se do play off, skončili jsme na konci a tak museli nastat změny.

Létal jste po všech možných arénách a teď vás čekají stadiony v 1. lize. Nebude to trochu jiný hokejový svět?

Samozřejmě, přemýšlel jsem nad tím. Ale je to práce jako každá jiná. Mnoho stadionů v Rusku, například Novokuzněck je v horším stavu než třeba tady.

Možná, že některé zápasy v dlouhodobé části budou „na rozjezd". Kde hráč bere motivaci?

To bych tak nebral. Každý zápas je důležitý, každý bod. Taky je to o sebevědomí. Proto musíme „hrábnout" od začátku. Pro nás nic jiného než postup neexistuje.

Některé hráče sportovní management klubu dostával těžko k Pirátům. Vnímá to hráč tak, že je paradoxně těžší jít do 1. ligy, kde se očekávají dobré výsledky a postup?

Tímto způsobem nedá přemýšlet. Mám nějakou práci a je jedno, jestli ji dělám dobře v Chomutově, ve Slovanu nebo na Slavii. Taky by nikdo neřekl, že ze Slavie půjdu do KHL a teď do Chomutova. Prostě takový je život.