Zatím trénujete s Piráty pouze několik dní a odehrál jste jedno utkání s Kadaní. Ale i tak, jaký máte pocit z chomutovského týmu?

Je pravda, že jsem tady jenom chviličku, pocit mám ale pozitivní. Je to odvislé od toho, že se vyhrává. Co se týče zápasu v Kadani, dva měsíce jsem pořádně nehrál. S kluky jsem byl jenom párkrát na ledě, ale myslím si, že to bude jenom lepší. Časem se zapracuji, je to o zvyku. Hokej je kolektivní sport a musíme si na sebe zvyknout, každý má nějaké návyky. Ale myslím si, že když jsme v zápase s Kadaní zabrali, dokázali jsme si to ohlídat. I když Kadaň nehrála špatně.

Znáte někoho ze současného kádru Pirátů?

Znám hodně kluků, např. Marek Hovorka, Štěpán Hřebejk nebo Jirka Drtina. Hraji hokej už sedmnáct let, buď jsme hráli spolu nebo proti sobě. Koho neznám, to jsou ti mladší kluci. Ale je tady dobrá parta, takže je to jedno jestli někoho znám nebo ne.

Můžete fanouškům Pirátů přiblížit vaše poslední hokejové roky?

Z Budějovic jsem se vrátil na Kladno, kde jsem „jakoby" doma. Nechci Kladnu do ničeho „kecat", protože to není můj klub. Ale myslím, si, že způsob jak to na Kladně dělali, je dostal tam, kde jsou teď. Na Kladně jsem dokonce uvažoval o tom, že skončím s hokejem.

Pak jste ale přijal nabídku Mladé Boleslavi… .

Na druhou stranu, když je člověk zdravý, proč by neměl hrát. Jsem rád, že jsem to udělal a hrál jsem za Boleslav. Postoupilo se, bylo to krásné.

Po loňské úspěšné sezoně, kdy jste patřil mezi nejlepší obránce první ligy, jste se letos v dresu Bruslařů z Mladé Boleslavi neobjevoval. Proč?

Letos jsem měl během léta dlouhodobější zranění kolene a začal jsem trénovat až tři neděle před extraligou. Navíc tam byly vlivy, které nechci rozebírat. Proto jsem kývl na nabídku Chomutova, je tady o co hrát. Je tady nějaká vize a postoupit, to je úžasný pocit.

Do sezony Pirátů jste vstoupil rovnou místním derby, Chomutov - Kadaň. Zažil jste ve své kariéře něco podobného?

Co se týče extraligy, tak jsem to zažil na Spartě. To byla derby Sparta - Slavie a z dřívějška si pamatuji takové malé derby Sparta Praha - Kladno.

A co Mladá Boleslav a Benátky nad Jizerou? Taky jsou od sebe přibližně dvacet kilometrů…

Boleslav byla hokejově někde jinde než Benátky. Dávali jsme jim 6:1. Až v play off, když si tam vzali deset lidí z Liberce, tak to byl vyrovnanější soupeř.

Trenér Kopřiva o Milanu Tomanovi

Břetislav Kopřiva při příchodu Milana Tomana:

Je to tvořivý obránce, hlavně v přesilových hrách. Má výbornou rozehrávku a dobrý odhad situace. Záleží na tom jak to zvládne kondičně a bruslařsky. Ale jak ho znám, zvládne to. Jsem přesvědčený o tom, že mužstvu pomůže.

Po jeho prvním utkání s Kadaní:

Myslím, že Milan utkání s Kadaní zvládl, i když má skluz v tréninku. Bylo vidět, že má ve hře přehled. Jeho hra půjde ještě nahoru. Na první utkání jsem spokojen.

O tom jestli někoho Milan Toman nahradí:

Příchod jednoho obránce může znamenat odchod někoho jiného. Uvidíme! Máme zdravotní problémy, stále nehraje Scalzo. Tým musíme neustále nějakým způsobem tvořit k tomu nejlepšímu. Tvorba týmu není ukončena, hrát budou ti, co na to budou mít. Tady jsou vysoké cíle a nemůžeme se ohlížet na to, jestli někdo odejde. To je život.