Ve druhé části nadstavby se kadaňským hráčům příliš nedařilo a propadali se v tabulce. Proto se změnilo poslední utkání v hru o všechno. Před začátkem si totiž Severočeši nemohli být jistí, jestli postoupí do předkola play off, nebo naopak spadnou do baráže o druhou ligu.

K záchraně před baráží potřebovala Kadaň jednoznačně tři body. K postupu do předkola navíc ještě musely zaváhat Litoměřice. „Po třetinách jsme sledovali skóre Litoměřic ve Vrchlabí, soustředili jsme se ale hlavně na naše vítězství.

V případě porážky bychom mohli spadnout až do baráže,“ věděl zkušený Stanislav Mikšovic. Po vysokém vítězství 5:1 ale mohli být kadaňští v klidu a sledovat boj ve Vrchlabí. Slavit postup do předkola ale mohli až v čase 59:44 po vyrovnávací brance domácího týmu.

O postupujících se tak rozhodovalo doslova v posledních vteřinách.¨ „Takový boj o postup jsem ještě nezažil. V Chomutově jsme to měli vždycky jisté, takže něco podobného nepamatuju. Dá se říct, že už za sebou jedno play off letos máme,“ usmíval se Mikšovic.

V sérii s Havlíčkovým Brodem ale Kadaň rozhodně nechce tahat za kratší konec. „Trochu z nás teď spadlo, že jsme se do předkola dostali. S Havl. Brodem jsme navíc odehráli v sezóně vyrovnaná utkání, doma vyhráli. Myslím, že to bude vyrovnaná série a o postup do osmičky se určitě popereme.“

První kolo předkola čeká na hokejisty SK Kadaň již dnes ve středu 9. února v 17:30 na ledě Havlíčkova Brodu. Odveta je na programu hned o den později. Před domácím publikem se pak kadaňští představí v sobotu 12. února od 17:00.