Ostrý zápasový start čeká toto úterý chomutovské Piráty.

Po týdenní přípravě na ledě vstoupí na domácím ledě do European Trophy duelem s nováčkem KHL Slovanem Bratislava.

Zatímco Piráti se připravují na úvodní ročník české extraligy, Slovan se soustředí na premiérovou sezónu ve slavné Kontinentální hokejové lize. I proto se jeho kádr značně obměnil a pro Chomutov bude spíše neznámým soupeřem.

„Bude to takový krok do neznáma. Připravují se na KHL takže předpokládám, že budou mít hodně široký kádr a hodně kluků se bude snažit tam prosadit. Moc jsem nesledoval, jak tým obměnili, takže nevím, jak tým nyní vypadá. Uvidíme," říká Michal Důras, který se již na první zápas a zároveň svůj premiérový start v dresu Pirátů těší.

„Zápasy jsou po letní přípravě vždy velkým zpestřením, proto se těším. Navíc budu hrát poprvé za Chomutov, tak doufám, že to dopadne dobře."

Piráti se do European Trophy vrhnou po týdnu přípravy na ledě. Jestli bude stačit se ukáže až v samotném zápase.

„Jestli je tým dobře připravený, se uvidí až v úterý. Je ale pravda, že ten týden jsme trénovali dvoufázově a ve čtvrtek, v pátek to už vypadalo o hodně lépe, než třeba na začátku. Ani Bratislava navíc nebude na ledě o moc déle."

Úvodní utkání soutěže, která se někdy nazývá také Mistrovstvím Evropy, začíná v aréně v úterý v tradičním čase 17:30. Vstupenky zakoupíte v předprodejní síti Ticketstream nebo pokladnách před začátkem utkání.

Program European Trophy

pá 17.8.2012

JYP Jyväskylä Chomutov

ne 19.8.2012

KaIPa Kuopio Chomutov

pá 24.8.2012

Chomutov Linköpings

ne 26.8.2012

Chomutov HV 71

st 29.8.2012

Chomutov Sparta

pá 31.8.2012

Sparta Chomutov

út 27.11.2012

Vídeň Chomutov