Tři minuty před koncem zápasu ho o nulu připravil domácí Kamil Piroš. Kostúr ale nesmutnil. „O nulu mi nešlo. Kluci hráli dnes dobře v obraně. Od toho bychom se mohli odrazit," řekl po severočeském derby brankář Pirátů.

Skoro se vám podařilo vychytal čisté konto.

Na to jsem moc nemyslel, hlavně to byl už můj čtvrtý zápas za pět dní. Chtěl jsem hlavně dobře zachytat a ukázat všem, že jsem dobrý brankář.

Musel jste ze sebe mít dobrý pocit. Litvínovu se na vás nedařilo.

Dneska ano. Je důležité, abych tohle chytání dokázal dále potvrzovat. Musím ale vyzdvihnout i kluky, hráli výborně v obraně, pomáhali jsme si navzájem. Za takovou obranou se chytá o moc líp.

Trošku to vypadalo, že se moc nechcete vpředu pouštět do nějakých větších akcí.

Nešlo o to, že se nechceme pouštět do větších akcí, ale odehráli jsme kupu zápasů, které jsme vpředu měli dobře rozehrané, přišli jsme do naší třetiny a nějakou laxností či něčím podobným jsme dostávali góly. To nás pak sráželo do kolen. Myslím, že tohle je naše cesta, abychom se dostali nahoru vycházet z obrany a dát nějak gól. Dnes nám stačil jeden gól na bod. Možná příště budou stačit dva na výhru.

Může vás to povzbudit? Sahali jste po třech bodech, ale nakonec jste vyválčili alespoň remízu?

Já bych řekl, že už nás to musí povzbudit. Podívejte na naší sestavu juniorští kluci bojovali perfektně, já jsem na ně hrdý a také trenér určitě musí být spokojený. Takže tohle nás musí povzbudit a musíme být vděční za každý zápas, co odehrajeme dobře a víme všichni, na co se musíme připravit.

Nemrzelo vás, že vás na nájezdy vystřídal kolega Růžička?

Ne, ne. Měli jsme nájezdy v Kadani proti Havlíčkovu Brodu a tam se mi nepovedly a dostal jsem tři ze tří. Chtěl jsem aby šel chytat. Myslel jsem si, že tam nemám co dělat. Řekl jsem, že si na to moc nevěřím. Vyzkoušel to Růža a myslím, že si vedl dobře.