Maskot Pirátů se objevil v aréně na začátku sezóny a především jeho vzhled vyvolal diskuse. S nadsázkou vymyšlená postavička ale později nadchla především svými „výkony“.

Picaroon v základní části například utíral mantinel ústeckým dresem, nebo v přestávkovém programu krotil lva Viktora. A ve svých představeních pokračuje zdárně i v play off.

Zdroj: Youtube

Ve finále jeho popichování hostujících hráčů na trestné lavici nenechalo klidným ústeckého kapitána Kloboučka, který si na jeho chování stěžoval u rozhodčích. Poté přišel bavič chomutovského publika s cedulí, která opět směřovala na kapitána Lvů (na snímku).

Zdroj: Youtube

V dalších případech přepadl rolbu, nebo předvedl ve smokingu houslové představení. Co bude následovat v baráži proti Mladé Boleslavi? Marketingový ředitel Pirátů David Dinda podrobnosti neprozradil.

„Nic konkrétního zatím vymyšleného nemáme, je to často věc rychlé improvizace. Je ale možné, že se objeví i nějaká starší scénka. Záleží také na režii, co se jim bude hodit.“  Jaká čísla v domácích bitvách baráže Picaroon předvede, se tedy ukáže až při samotných utkáních. Jedno je však jisté. I on tradičně přispěje k atmosféře v beznadějně vyprodané chomutovské aréně.  ⋌