Matador Martin Ručinský měl po dvou získaných bodech s Chomutovem smíšené pocity. Cítil to jako ztrátu. „Takové týmy musíme doma porážet, když chceme být v desítce," řekl po Ručinský.

Asi nemůžete být spokojení, ztratili jste bod s Chomutovem.

Abych se přiznal, mám smíšené pocity. Ztratili jsme bod, který pro nás může být hodně cenný. Na druhou stranu, ještě že jsme vyrovnali a nakonec ten zápas dotáhli do vítězného konce. Je to takové dvousečné, ale pořád si myslím, že bod jsme ztratili.

Když to srovnáme s minulými zápasy, tak jste vždy na soupeře vletěli. Teď to vypadalo, že se do zápasu nemůžete dostat.

Přesně tak. Sám nechápu, proč jsme hráli to, co jsme hráli. Ještě jsme se na ten zápas připravovali a věděli, že bude důležitý, a řekli si, jak chceme hrát, a to stejně jako v minulých zápasech doma, kdy jsme většinou byli v tlaku a to mužstvo jsme válcovali. Dneska to bylo ale úplně jiný. Byl to od nás mdlý výkon. I tu ztrátu bodu jsme si tím zasloužili, můžeme si za to sami. Musíme se z toho poučit, těch zápasů je ještě hodně, ale takové ztráty nemůžeme mít. Se vším respektem k Chomutovu, tak s takovými týmy my musíme doma bodovat.

Nemohlo tam být trošku podcenění? Při pohledu na to, že Chomutov patnáctkrát prohrál?

To vůbec ne. To nám říkali trenéři a také sami jsme si to připomínali, že k tomuhle nemůže dojít. Myslím, že k tomu ani nedošlo. Já sám to nechápu, i když musím říct, že Chomutov se zvedl, i když na Spartě dostal devět gólů, tak měl třicet střel a nějaké šance. I když prohrávají, tak nemají takový herní projev jako ze začátku sezony. Svou kůži tady lacino neprodali. My se s tím musíme popasovat. Jedeme dál, ty zápasy se budou hrnout do přestávky a my musíme ubojovat, co se dá.

Na druhou stranu jste si v boji o desítku polepšili.

Nekoukáme na mužstva, co hrajou kolem nás, musíme se koukat sami na sebe. Zápasů je ještě hodně, musíme se rvát a zapomenout na tento zápas, protože tímhle stylem bychom toho moc neurvali.