Piráti inkasovali dva góly a oba v dvojnásobném oslabení. V rovnovážném počtu hráčů na ledě byli lepším týmem, ale zkušení Bednář, Vlasák, Pletka se v přečíslení dokázali prosadit: „Sráželi nás vyloučení. Věděli jsme, že to bude bitva, že Slavia je dobře připravená. Bylo to o jednom gólu. Buďme rádi, že to takto dopadlo," řekl ještě na ledové ploše trenér Pirátů Břetislav Kopřiva.

Utkání se bodově neslo ve znamení zkušenosti. Ze Slavie zářila v přesilovkách trojice Bednář, Vlasák, Pletka, asistoval jim Štich. Na straně Pirátů se dvakrát gólově prosadil Marek Hovorka, dvě asistence si připsal Štěpán Hřebejk, gól a asistenci Martin Rýgl.

„To, že jsem dal dva góly, nic neznamená. Z vítězství a postupu mám krásný pocit. Teď nemám síly ani slova. Jsem hrozně vyčerpaný, ale šťastný, že jsme to dotáhli do vítězného konce," pronesl hned po utkání vysílený Marek Hovorka.

Rozhodující branku Chomutova vstřelil nakonec obránce. Pirátům se již několikrát během sezony vyplatilo naordinované najíždění obránců před branku, časté měnění pozic mezi jednotlivými posty. Ondřej Kaše poslal puk na najíždějícího Martina Rýgla, jenž tvrdou střelou v čase 63:01 poslal puk za záda nejlepšího brankáře baráže.

„Za poslední zápasy jsem měl hodně střel a nic tam nespadlo. Jsem rád, že se to povedlo v tu nejlepší chvíli, co mohla být.

A jak se cítil střelec rozhodující branky po gólu? „Je to jedinečné, je to nejhezčí pocit za celou sezonu. O něco jsme tady hráli a když člověk v předposledním zápase, kdy je o všechno, rozhodne, tak je to nádherné," podělil se s diváky o svoje dojmy Pirát s číslem 12.