Kádr Pirátů opustil Marek Hovorka, slovenský střelec, který v postupovém utkání se Slavií Praha vstřelil dvě branky. Vyrovnávací na 1:1 a v přesilové hře na začátku třetí třetiny poslal střelou ze svého oblíbeného levého kruhu Piráty do vedení (2:1).

V letošním ročníku se jednatřicetiletému rodáku z Dubnice nad Váhom střelecky tolik nedařilo. Ve dvaadvaceti zápasech zaznamenal čtyři body (2+2), i když vyslal celkem 76 střel, což je druhý nejvyšší počet ze všech Pirátů. Radegast index se v jeho případě zastavil v letošní sezoně na hodnotě +29 díky čtyřiadvaceti hitům a třem zblokovaným střelám.

Celkem oblékl Marek Hovorka dres Pirátů v 93 střetnutích, 36krát skóroval, přidal 43 asistencí a zaznamenal 112 trestných minut.
Dle tiskové zprávy Pirátů Chomutov někdejší hráč Ústí nad Labem, Mladé Boleslavi, Kladna, pražské Sparty či Karlových Varů zamíří v nejbližších dnech pravděpodobně do jiného klubu elitní tuzemské soutěže a na ledě Pirátů se objeví už v dresu soupeře.