Zkušený forvard přestupuje do Českých Budějovic, kde poprvé nakoukl mezi tuzemskou elitu. Třiatřicetiletý rodák z Tábora v posledních dvou duelech proti Olomouci a v Karlových Varech nehrál, celkem letos nastoupil za Piráty k šestnácti duelům Tipsport extraligy, v nichž nebodoval.
Průměrně strávil na ledě zhruba devět minut za utkání, v hodnocení účasti na ledě si připsal v souhrnu čtyři záporné body, osmkrát vystřelil na branku a odseděl šest minut na trestné lavici. Kromě toho se postavil na čtyři buly, ovšem ani jedno nevyhrál. Hodnota Radegast indexu se díky dvanácti hitům a třem zblokovaným střelám zastavila na číslici +14.
Lukáš Květoň přišel pod vrcholky Krušných hor v letní přestávce před loňským prvoligovým ročníkem a celkem nastřádal za Piráty 75 soutěžních startů, ve kterých vstřelil sedm gólů, přidal patnáct asistencí a nasbíral 76 trestných minut.
Trojnásobný český reprezentant se nyní vrací do míst, kde se odrazil do velkého hokeje. Lukáš Květoň hrál nejvyšší soutěž téměř výhradně v Českých Budějovicích, pouze ročník 2013/2014 strávil v Hradci Králové, kam se v létě 2013 přesunul Mountfield.