Chomutovští doma oplatili Lvům dvě porážky a srovnali účty. Vítězství hráče KLH nabudila a dá se říct, že karta se obrátila. Teď je na koni Chomutov!

„V Ústí jsme čekali, s čím na nás přijdou. Doma jsme zjistili, že na ně musíme vlítnout a vnutit jim náš hokej,“ vysvětloval chomutovský zvrat kapitán Zdeněk Skořepa. „Jsme rádi, že jsme oba domácí zápasy vyhráli a sérii srovnali,“ juchal.

Zlomovým momentem bylo třetí utkání, které Chomutov urval v prodloužení. „To nás nakoplo,“ přiznal gólman Miroslav Hanuljak. „Byl to dlouhý a náročný zápas, hlavně psychicky.“ V následujícím mači pak krušnohorští piráti neměli se Lvy slitování a smetli je 5:2.

„Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Chomutov má výborné mužstvo. Vyhráli dvě domácí utkání jako my a série začíná prakticky od nuly. Všechno je to otevřené,“ nepropadl panice trenér Ústí Petr Rosol, který stejně jako jeho protějšek, Radim Rulík, protočil oba gólmany. „Po té porážce jsme to chtěli oživit. Dušan (Salfický) byl utahaný a Zdeněk (Orct) byl čerstvý, a tak jsme mysleli, že to bude lepší.“ Jenže nebylo. Ústečané nezvládli hru při nevyváženém počtu hráčů na ledě a div že utkání neskončilo debaklem. „Hráčům jsem řekl, že si to musejí srovnat v hlavách. Nohy a ruce mají fungující, ale bohužel jim přestává fungovat hlava,“ promlouval do duše svým svěřencům Rosol.

Naděje a pozornost se teď budou upínat k zítřejší velké bitvě, kterou uvidí ústecká Zlatopramen Arena. Jeden z finalistů se v ní přiblíží baráži. V psychické výhodě by měl být Chomutov. „V Ústí to bude těžké. Doufejme, že ta dvě vítězství nás nabudí natolik, že tam odehrajeme vynikající zápas,“ pravil útočník Skořepa. „Liberec, který otočil sérii s Plzní z 0:2 na 4:2, je pro nás dobrý příklad. Kdyby se nám to taky povedlo, bylo by to super,“ usmíval se.

Pro Chomutov je tu však jedno varování. Slovan v sedmi domácích zápasech play off ani jednou nepadl! „Hrajeme doma a je to zase na nás. Pořád to máme ve svých rukou, abychom to obrátili zpátky na naši stranu,“ usoudil útočník Michal Pšurný.