Útočník Nikolas Hlava bude v příští sezoně hájit barvy Rytířů v I. lize, kde zatím nastupoval zejména za mateřský Chomutov a Kadaň. "Řekl bych, že v první lize není lepšího týmu. Kladno se chce vrátit zpátky do extraligy, a to je pro mě velká motivace a vlastně i důvod, proč jsem na nabídku od Rytířů kývl. V České republice navíc není historicky lepšího hráče, než jakým je Jaromír Jágr. I to bylo na nabídce určitě zajímavé," řekl po podpisu smlouvy nadějný útočník.

Herně nebyl důvod, proč by Hlava doma v Chomutově nezůstal. Jenže Piráti mají finanční problémy, tým prakticky rozpustili a Kladno nabídlo smlouvu po Jakubu Štochlovi také Nicolasi Hlavovi. Možná se zprvu čekalo, že podepíše v Litvínově, kde zachránil extraligu jako kouč Hlavův tchán, Vladimír Kýhos, jenže ten už u Vervy pokračovat nebude.

Možná i proto Hlava míří do Kladna a může být zajímavou útočnou posilou. Extraligová angažmá sice hbitému útočníkovi zatím nevyšla, protože v Chomutově ani Karlových Varech mnoho šancí nedostal (celkem 57 zápasů s bilancí 5+3), zato poslední dvě sezoně měl hodně produktivní.

V dresu Znojma se zlepšoval ke konci sezony tak moc, že nakonec téměř zarovnal bilanci počtu zápasů i bodů (47 – 46). Tehdy mu podle jeho vlastních slov pomohlo zranění a návrat domů, kde si vyčistil hlavu a herně pak zářil.

Loni zase hodil za hlavu nepovedených start v Karlových Varech a vzal zavděk nabídkou mateřského Chomutova. Hodně mu pomohl, dal 18 branek a dalších 27 připravil. Kdyby neskončila sezona dříve, klidně se mohl dostat přes padesát bodů.

Nicolas Hlava získal i zajímavé týmové úspěchy. Byl součástí chomutovských Pirátů v sezoně, kdy senzačně otočili sérii s Mladou Boleslaví a zahráli si semifinále play off extraligy. Tehdy nastupoval s hvězdami jako Vondrka, Rutta, Huml či Růžička mladší. V týmu nastupoval tehdy i Marek Račuk, který s ním bude hájit kladenské barvy.

Získal také dva juniorské tituly, v řadách Pirátů tehdy platil za jednu z hlavních opor, přitom v kádru byli i David Kämpf či bratři Ondřej a David Kašovi a obránce Libor Šulák. Všichni si zahráli i slavnou NHL.

Taková výzva na Hlavu zatím nečeká, pokusí se ale s jedním z aspirantů na postup vrátit do Kladna nejvyšší soutěž.