Vzhledem k pokročilému času může aktuální situace skončit setrváním v Chance lize nebo přihlášením seniorského týmu do ústecké krajské ligy. „Poté, co proběhlo médii, že jednáme se Znojmem o licenci, jsme se s vedením Orlů spojili, ale nenašli jsme řešení, které by vyhovovalo oběma stranám,“ popisuje Daniel Badinka.

Je tedy jasné, že druhou ligu Piráti hrát nebudou. Kompletní vedení i nadále intenzivně pracuje na tom, aby se ve městě stále hrála Chance liga, ovšem jednání jsou složitá, přestože v posledních dnech výrazně narostla podpora fanoušků prostřednictvím programu Patriot. „Velice si toho vážíme, ale chceme být otevření v tom, že existuje možnost, že i přes tuto velkou podporu se nám Chance ligu ve městě nepodaří udržet,“ uvádí šéf výkonného výboru zapsaného spolku.

„Chci však všechny, kteří nás prostřednictvím Patriota podpořili, ubezpečit, že peníze z transparentního účtu případně pomohou mládežníkům k ještě lepším podmínkám,“ pokračuje. „Zároveň ještě pořád nic nevzdáváme a stále hledáme cesty, jak pokračovat v Chance lize. Jasno bude na konci příštího týdne,“ uzavírá Daniel Badinka.

Libor Kult, Václav Veverka