Nervy drásající drama v prvním barážovém klání pro ně mělo šťastný konec, vyhráli 3:2 a od vysněného postupu do extraligy je dělí tři výhry. Druhou mohou přidat v pondělí.

„My jsme prostě celý zápas trpělivě čekali na své šance věřili jsme, že přijdou. A taky že jo,“ komentoval zápas chomutovský kapitán Milan Kraft.

„Do zápasu jsme nevstoupili moc šťastně, neproměnili jsme vyložené šance, což nás ke konci mrzelo," prohlásil po zápase domácí trenér, kouč poražených Petr Novák. "Klíčovým momentem bylo, že jsme poté, co jsme dali na 2:0, v dalším střídání inkasovali gól, což nás znervóznilo a bojovní hosté toho využili. Svojí chutí zápas otočili. Prohráli jsme první bitvu, ale v pondělí nás čeká další a asi to bude dlouhá série,“ neztrácel naději.

Chomutovský asistent Stanislav Mikšovic byl i přes první vítězství pokorný. „Jsme rádi, že jsme dokázali dotáhnout první zápas do vítězného konce, ale čeká nás ještě hodně dlouhá cesta. Přijeli jsme sem s velkou pokorou a hráči si to odvedli. Doufám, že to budeme zvládat i dále,“ uvedl.

Jak moc Boleslav znevrózněla? Jejich hráči si to nepřipouští, opatrní jsou i Piráti. „Těžko říct, jestli dnešní ztracený zápas Boleslav nějak srazí. Oni mají bohužel s baráží zkušenosti a vědí, jak to hrát. Minulý rok taky byli s Ústím dole a dokázali se vrátit. Nečeká nás nic jednoduchého,“ poukázal Kraft na skutečnost, že Středočeši hrají baráž popáté za sebou a před rokem také prohráli doma první duel série proti Ústí nad Labem. A dodal: „Ale po vyhraném zápase se bude lépe a příjemněji regenerovat.“