Zatímco venku svítilo sluníčko, v útrobách chomutovského zimního stadionu byla nálada na bodu mrazu. Místní borci nezvládli baráž a už si jen balili po skončení sezony v kabině věci. „Nedá se nic dělat,“ řekl David Dinda z managementu KLH Chomutov.

Ambiciózní klub se tak musí o vysněný postup do nejvyšší soutěže pokusit sportovní cestou za rok, nebo si extraligu zajistit odkoupením od jiného klubu.

Druhá varianta však není tak snadná, jak by se někomu na první pohled mohlo zdát. „Jednání o odkoupení extraligy sice nemohu vyloučit, ale muselo by být s kým. Momentálně nejvyšší soutěž nikdo prodávat nehodlá,“ prohlásil Dinda.

Zatímco boleslavští hráči a jejich fanoušci v neděli večer po výhře 5:1 hlasitě slavili udržení mezi elitou přímo na ledě, dveře hostující kabiny zůstaly dlouho zavřené. Hráči Chomutova, kteří baráž prohráli v poměru 1:4, se ven trousili jen pomalu.

Bývalý hráč Mladé Boleslavi Václav Eiselt i velká opora Chomutova v play off gólman Miroslav Hanuljak se shodli, že zklamání po vyřazení je obrovské. „Pocity určitě nejsou příjemné. Chtěli jsme postoupit, urvali jsme tady jeden zápas. Doma jsme chtěli vyhrát, ale bohužel se nám ty dva domácí zápasy nepovedly,“ řekl 36letý Eiselt, který opustil kabinu první.

„V obou domácích zápasech jsme udělali nějaké chyby, které Boleslav potrestala a my už jsme to nedokázali otočit. Doma jsme prostě měli vyhrát – to byl základ,“ měl jasno Eiselt, který byl se šesti asistencemi nejproduktivnějším hráčem KLH v baráži.

„V posledním zápase se nám sice povedlo vyrovnat na 1:1, pak jsme ale v závěru první třetiny dostali nešťastný gól na 2:1 a druhou třetinu nechci komentovat,“ odmítl se vrátit ke druhé dvacetiminutovce Eiselt.

Chomutovský útočník David Hruška měl jasno v tom, jestli je série o záchranu správnou volbou.

„Baráž určitě není spravedlivá. Vítěz první ligy by měl jít automaticky do extraligy a poražený finalista by měl hrát baráž,“ řekl pro klubový web Hruška.

Chomutovští hráči měli v nohách celkem dvanáct utkání ve 26 dnech, ale gólman Hanuljak si nemyslel, že sérii rozhodla únava chomutovského ká­dru. „Fyzicky jsme byli připravení dobře, v tom to nebylo. Prostě jsme to odehráli tak, jak jsme to odehráli, a sezona pro nás končí. Boleslav hrála dobře a musím říct, že ve všech těch zápasech byla asi trochu lepší,“ zhodnotil sérii Miroslav Hanuljak.