Chomutovští hokejisté zabrali v pravou chvíli. Všechny překvapili, když si jako poslední a trápící se celek doma vyšlápli na zvedající se Mountfield a pětkrát překonali jinak vynikajícího Kováře v brance hostů. A to ještě Frolík několikrát orazítkoval tyč.

Chomutovští vyhráli první třetinu, když už ve 4. minutě skóroval Frolík. Jihočeši sice v druhé třetině vyrovnali, Piráti pak ale dvěma rychlými brankami odskočili na rozdíl tří gólů. A vedení už si pohlídali i přesto, že ještě do konce druhého dějství stačil Mountfiled srovnat. Do třetí třetiny totiž Chomutov vlétl a během prvních čtyř minut zvýšil na 5:2. V závěru zápasu pak hosté stačili už jen korigovat Kotalíkem.

Chomutov si připsal důležité tři body, které potřebuje, aby se vyhoupnul ze dna extraligové tabulky.

Piráti Chomutov - HC Mountfield 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Frolík (Důras), 36. Hřebejk (Důras), 37. Hruška (Frolík, Pulpán), 41. Hřebejk (Důras), 43. Zálešák (Hruška, Rýgl) - 27. Květoň (Langhammer), 39. Michálek (Ptáček), 58. Kotalík (Šimánek)