„Pana Rulíka s okamžitou platností uvolňujeme z funkce hlavního trenéra,“ potvrdil na klubovém webu předseda představenstva KLH Chomutov Jaroslav Veverka.

K uvolnění uznávaného kouče došlo i přesto, že slovenský hokejový svaz v pondělí vpodvečer odsunul rozhodnutí o KHL na slovenské půdě až na polovinu srpna. „Sám trenér má zájem odejít a pro nás není akceptovatelné vyčkávat další týdny na konečné rozhodnutí slovenského svazu. Zbytečně bychom celý tým drželi v nejistotě,“ řekl Veverka.

Novým koučem je 47letý Jaroslav Liška, jenž spojil svůj trenérský hokejový život především s týmem Českých Budějovic, v nejvyšší soutěži působil také v Plzni. Původně měl zamířit v Chomutově k juniorům, avšak nakonec povede první tým. Druhým trenérem u A-mužstva je o rok mladší Vladimír Kolek, který naposledy vedl farmu Kärpät Oulu ve druhé finské lize.

Prvního tréninku na ledě se nezúčastnil pouze exkladenský útočník Tomáš Horna, neboť doléčuje zranění a trénuje prozatím pouze na suchu. Všechny ostatní letošní posily úvodní tréninkovou dávku absolvovaly. Jedná se o brankáře Hyláka, obránce Bendu, Mudrocha či Havíře a útočníky Davídka, Hrdela, Radulaye, Selingra a kadaňské duo Seman, Sikora.

K týmu se přidal i nejproduktivnější hráč uplynulého prvoligového ročníku Radek Duda, který se individuálně připravoval v zámoří.

Právě zkušený Duda by měl být jedním z potencionálních následovníků kouče Rulíka, v popradském HC Lev by mohl v úvodu sezony hostovat. „Představitelé obou klubů stále vedou jednání o tom jak by mohla určitá forma sportovní spolupráce vypadat. O jménech hokejistů, kteří budou hostovat v KHL nebo extralize budeme fanoušky včas informovat,“ ujistil marketingový ředitel chomutovského klubu David Dinda.

Není bez zajímavosti, že vedení KLH Chomutov uzavřelo s koučem Rulíkem smlouvu, díky níž bude disponovat opčním právem na jeho služby po ukončení angažmá v Popradu. „Na angažmá pana Rulíka budeme držet opční právo. To znamená, že pokud by ukončil působení v Popradu, jsme první klub, který s ním v případě našeho zájmu uzavře trenérskou smlouvu,“ dodal na klubovém webu Dinda.