Do první třetiny vstoupili aktivněji domácí a již v páté minutě se dostali do vedení brankou Petra Mudrocha – 1:0. Poté ale Chomutov zvolnil a začala se prosazovat Jihlava. Vyrovnání přišlo v osmnácté minutě, Jihlava dostala šanci dvojnásobné přesilovky a uzavřela Chomutov v jeho obranném pásmu.

Proti třem se ještě hosté neprosadili, po návratu jednoho z chomutovských hráčů ale udeřili. Po parádní akci se prosadil nestárnoucí Oldřich Bakus – 1:1. Po gólu jihlavští ožili a měli až do konce druhé třetiny jasnou převahu. Domácí fanoušci začali nazývat chomutovskou hru cirkusem.

Ve třetí části se ale domácí probrali a zásluhou Davida Hrušky a Milana Procházky zvýšili na 3:1. Čtvrtý gól Chomutova přišel v 52. minutě a nebyl ledajaký. Obránce Tomáš Slovák napřáhl za červenou čarou a překvapil hostujícího gólmana. Dukla se ani za stavu 4:1 nevzdala a dál hrála pěkný útočný hokej.

To se jí vyplatilo už v 53. minutě. Jihlavští mladíci ujeli do přečíslení dva na jednoho a dokonale si s ním poradili – 4:2. Na větší zvrat utkání ale neměli hosté příliš času a tak ztrácí na druhý Chomutov již osm bodů.