Havl. Brod – KLH
Divoké výsledky chomutovských hokejistů nadále pokračují, bohužel bez získání bodů. V Havlíčkově Brodě vstoupili hosté do hry parádně, už v sedmnácté vteřině rozsvítil červené světlo Pavel Kuběna. Ten přidával také druhou branku, v páté minutě vracel hostům vedení – 1:2 a utkání směřovalo k přestřelce. O první přestávce odcházeli hráči do kabin za stavu 2:3.

V prostřední části ale domácí dvěma góly otočili a sprchou v závěru posledního dějství rozhodli o jejich vítězství 8:5. Podle asistenta Jaroslava Lišky k výsledku přispěla i okleštěná sestava Chomutova, do Kotliny vyrazily pouze tři chomutovské pětky. „Dostávali jsme se často do faulů, někdy dokonce dvojnásobných, za které jsme pykali, když domácí přesilovky nekompromisně trestali. Navíc v sestavě, ve které se momentálně nacházíme, jsme to měli proti Havlíčkovu Brodu, který se prezentuje útočným a silovým hokejem, hodně těžké. Dnes podle mě rozhodly právě naše oslabení.“

V dalším souboji na dálku vyhrálo Ústí nad Labem na ledě Berouna a má tak v tabulce opět čtyřbodový náskok právě před Chomutovem. Ten čeká ve středečním utkání cesta do Znojma, poté se již krajští rivalové střetnou v přímém souboji. V sobotu 22. ledna na ledě Lvů.

Chrudim – Kadaň
Ačkoliv fanoušci Kadaně očekávali body z ledu předposlední Chrudimi, hokejisté neodehráli povedený zápas. Povedený zápas také rozhodně neodehrál brankář Kamil Jarina, který již po osmi minutách a dvou obdržených brankách opustil své pracoviště a přenechal ho Závorkovi. Snížení na 2:1 přišlo až v padesáté minutě z hole Charouska, v zápětí ale domácí opět odskočili na dvoubrankový rozdíl a rozhodli o tom, že Kadaň odjede bez bodu.

Nyní si kadaňští drží desátou příčku tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí tým spodní skupiny, HC Vrchlabí. Za sebou však mají o tři body další tři týmy a další porážky by je tak mohli hodně mrzet. Utkání v Chrudimi komentoval po zápase nespokojený kadaňský asistent Jiří Rech. „Dnes rozhodla kvalita gólmanů a neproměňování šancí. Nejprve neproměníme jasné tutovky a pak dostaneme gól. V oslabení poté druhý a je po zápase stejně jako v Benátkách. Sice poté dotahujeme, ale bohužel z toho dnes žádný bod neby