Chomutov – Jihlava
Oba soupeře dělilo před utkáním pět bodů. Při výhře Jihlavy by se tak tým z Vysočiny dotáhl na pouhé dva body a i druhé místo by bylo v ohrožení. To se naštěstí nestalo. Již v páté minutě se dokázal Chomutov dostat do vedení zásluhou Petra Mudrocha. To ale bylo z domácí strany na dlouho všechno.

Aktivnější Jihlava se dočkala vyrovnání díky parádní kombinaci a zakončení nestárnoucího Oldřicha Bakuse v osmnácté minutě. Ani ve druhé třetině chomutovští nedokázali skórovat a své fanoušky nenadchli ani herním projevem. Z domácího kotle se nesly výzvy k odstoupení trenéra a fanoušci přirovnávali výkon svého týmu k cirkusu.

„Dali jsme sice rychlý gól, ale soupeř se nám minimálně vyrovnal a podařilo se mu vyrovnat. Kluci dřeli, chtěli to uhrát, ale bohužel nás psychicky i fyzicky srážely přesilovky a nemohli jsme si ani pořádně nahrát nebo se dostat přes střední pásmo,“ hodnotil výkon domácí trenér Milan Kašpárek. KLH ožil až ve třetím dějství a nakonec se díky brankám Hrušky, Procházky a Slováka radoval z vítězství 4:2.

Zvýšil tak náskok na Jihlavu na osm bodů. „Ve třetí třetině jsme drželi velkou převahu stejně jako ve druhé, kde jsme to bohužel nevyjádřili brankami. Máme pořád těžké nohy, není tam lehkost bruslení. Kluci zarputilostí dokázali uhrát tři body a to je v téhle situaci hodně cenné. Musím tým pochválit,“ dodal chomutovský trenér.“

Písek – Kadaň
Na výkonech kadaňských hokejistů venku se nic nemění. Ani tentokrát si Kadaň nedokázala připsat ani jeden bod. V písku prohrávala po první třetině již 2:0 a náskok se jí nepodařilo stáhnout.

Snížení sice ve třetí části vystřelil Horna, domácí ale přidali třetí gól a zaslouženě se radovali ze tří bodů. Kadaň se tak v tabulce propadla na jedenáctou příčku. O vyšší patra bude bojovat v sobotu na ledě Třebíče. Utkání v Písku hodnotil kadaňský trenér Mikuláš Antonik.

„Do utkání jsme vstoupili špatně, špatně jsme se pohybovali, byli jsme takoví vláční a dvakrát jsme inkasovali v přesilových hrách. Postupem času jsme se herně zvedli, ale potom se dvoubrankové manko stahovalo velmi špatně, když domácí dobře hráli, víc si věřili. Naši hráči začali zmatkovat a nehráli to, co jsme si představovali. Myslím si, že jsme zde nepředvedli dobrý výkon.Soupeř si tři body zasloužil.“