Po čtyřiceti minutách hry bylo téměř jasno, Chomutov vedl po brankách Chluby a Kůse 2:0 a šel si pro udržení vedoucí pozice v tabulce. Ve třetím dějství ale v první minutě snížil hostující Budínský a o sedm minut později vyrovnal osamocený Chmelíř. Tvrdá rána přišla pro domácí hokejisty ve 49. minutě, opařený Chomutov nechal vyniknout Čermáka a prohrával 2:3.

Vyrovnání zařídil domácím až v 57. minutě Martin Davídek a poslal zápas do prodloužení. Ani 65 minut hry ale o vítězi nerozhodlo a přišly na řadu samostatné nájezdy, v těch rozhodl o bonusovém bodu a vítězství v základní části Milan Kraft. Ústí nad Labem porazilo Vrchlabí vysoko 6:0 a v případě chomutovské ztráty více jak dvou bodů by totiž Chomutov spadl na druhou příčku tabulky.